آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 250964
تاریخ انتشار : 25 آذر 1397 10:38
تعداد بازدید : 814

معاون وزیر ارتباطات پاسخ امام جمعه مشهد را داد

اختصاص امکانات جدید به پیام رسان ها برای جلوگیری از بهانه جویی

معاون وزیر ارتباطات و رییس هیات مدیره شرکت زیرساخت در واکنش به سخنان امام جمعه مشهد اعلام کرد: تا دو هفته آتی، بیش از هزار گیگابیت بر ثانیه (معادل بیش از دو برابر همه شبکه های اجتماعی خارجی) از ظرفیت شبکه ملی اطلاعات را به پیام رسان های داخلی اختصاص خواهیم داد.
undefined
فناوران- احمد علم الهدی امام جمعه مشهد در خطبه های نماز جمعه این شهر با بیان اینکه قرار شد شبکه های اجتماعی داخلی تقویت شوند ولی این گونه نشده است، گفت: امروز متاسفانه امکانات شبکه های اجتماعی داخلی در مقابل شبکه اجتماعی خارجی صفر و حتی زیرصفر است یعنی در مقابل سه هزار سرور تلگرام، شبکه های اجتماعی داخلی ۳۵ سرور دارند. این قابل مقایسه است؟
وی با بیان اینکه پهنای باندی که به تلگرام در این کشور داده شده است، ۵۰۰ گیگابایت است در حالی که پهنای باندی که به شبکه های اجتماعی داخلی داده شده، ۳۲ گیگابایت است، اظهار داشت: به دشمن اتوبان چهار بانده داده شده ولی برای مدافعین داخلی جاده خاکی می دهند. این فضایی که دختران را بی عفت و جوانان را نابود می کند و فشار سیاسی – امینتی برای کشور ایجاد می کند.
علم الهدی افزود: این عزیزان نمایندگان مردم در مجلس هستند که ساکتند و یکی، دو نفر داد می زنند و بعد مورد حمله قرار گرفته و آنها را ساکت می کنند.
حمید فتاحی رییس هیات مدیره شرکت زیرساخت در پاسخ به این سخنان در توییتر خود نوشت: «مشکل پیام رسان های داخلی، مسیر ۴ بانده و ۶ بانده نیست. با این حال برای اثبات این موضوع تا دو هفته آتی، بیش از هزار گیگابیت بر ثانیه (معادل بیش از دو برابر همه شبکه های اجتماعی خارجی) از ظرفیت شبکه ملی اطلاعات را به پیام رسان های داخلی اختصاص خواهیم داد».
وی با تاکید بر لزوم اقناع کاربر برای استفاده از پیام رسان های بومی، ادامه داد: هنوز بخش بزرگی از پهنای باند رایگان تخصیص داده شده به پیام رسان های بومی، استفاده نشده است. اما برخی بنا دارند علل رشد پیام رسان های خارجی را در عدم اختصاص پهنای باند به داخلی ها جستجو کنند. با رفع این بهانه منتظر بهانه جویی های بعدی هستیم. مشکل جای دیگری است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :