آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 250854
تاریخ انتشار : 21 آذر 1397 11:12
تعداد بازدید : 557

دبیر جدید کمیته فیلترینگ:

علما، استادان و دانشجویان خواستار فیلتر اینستاگرام هستند

سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور گفت: بسیاری از علما و اساتید دانشگاه و دانشجویان هر کدام با استدلال خود خواهان فیلترینگ اینستاگرام هستند.
undefined
ایسنا - جواد جاویدنیا در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه اینکه چندی پیش صحبت هایی مبنی بر احتمال فیلترینگ اینستاگرام مطرح شده بود. آیا قرار است این شبکه اجتماعی فیلتر شود؟ گفت: اینستاگرام باید چند سال پیش فیلتر می شد. متأسفانه میزان جرایمی که در بستر جرم خیز اینستاگرام بوجود آمده و هر روز رو به رشد است را می توان بعنوان یک فاجعه نام برد و خانواده های زیادی درگیر آسیب های آن شده و از این مساله گلایه مند هستند.  
دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه افزود: بسیاری از علما و اساتید دانشگاه و دانشجویان هر کدام با استدلال خود خواهان فیلترینگ این نرم افزار هستند. حتی برخی تمام مسوولان فضای مجازی کشور را که هر کدام به نحوی در این فضا نقش دارند به خاطر عدم جلوگیری و برخورد با این پدیده مسوول گمراهی تک تک افراد جامعه و به ویژه کودکان و نوجوانان می دانند و بی غیرت خطاب می کنند و حق هم دارند.
جاویدنیا تاکید کرد: من به عنوان مسوول نظام اسلامی بر صندلی خود تکیه داده ام و می بینم که چه فجایعی در این شبکه در حال وقوع است و اقدامی که می توانم انجام دهم را انجام ندهم و به جای وظایف شرعی و قانونی ملاحظات سیاسی را بهانه کنم آیا خداوند متعال و شهدا از من خواهند پذیرفت؟ اگر واقعا چنین است باید مسوولیتم را رها کنم و در خانه بنیشینم تا حداقل پاسخی داشته باشم که مسوول نبودم.
وی تاکید کرد: مقام معظم رهبری بارها و بارها وضعیت نامطلوب این فضا و اینکه این فضا به قتلگاه جوانان تبدیل شده است را گوشزد کرده اند. آیا من با ادعای ولایتمداری و سرباز ولایت بودن رواست که بی تفاوت باشم و بهانه های مختلف بیاورم؟ سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور افزود: قوه قضاییه در این خصوص تذکرات لازم  را داده است و بنا دارد محکم و استوار پیگیر اجرای قانون در همه زمینه ها باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :