آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 250716
تاریخ انتشار : 18 آذر 1397 11:26
تعداد بازدید : 461

معاون توسعه و فناوری صداوسیما:

چرا اسب تروای آمریکایی در زیرساخت بکار گرفته می شود؟

معاون توسعه و فناوری صداوسیما از ورود و استفاده گسترده از محصولات سیسکو در کشور اظهار نگرانی کرد.
undefined
تسنیم- رضا علیدادی درباره تاثیر تحریم ها گفت: در حوزه زیرساختی اتفاقی که در صنعت دنیا می افتد این است که مسیر حرکتی صنعت دنیا به سمت iPپایه شدن سوق پیدا می کند و لزوم اینکه ما در صنعت تولید تجهیزات شبکه و iPپایه خودکفا و خوداتکا باشیم یک ضرورت و نیاز برای جامعه است. 
وی افزود: وقتی ما می بینیم در سال علی رغم تهدیدهای ایالات متحده بر کشور ما، چندین هزار سوئیچ و روتر سیسکو که تولید ایالات متحده است با همان باگ هایش وارد کشور می شود. چیزهایی که آمریکایی ها درنظر گرفته اند در زمان خاص بتوانند برای اهداف نامشروع خودشان استفاده کنند این اتفاق قدری ما را نگران می کند.
وی ادامه داد: اسب تروای آمریکایی نباید در زیرساخت شبکه ای کشور به کارگرفته شود چون در زمان خودش حتماً از این اسب تروای خودشان استفاده می کنند. باید به این نکته توجه کنیم و تلقی ما این است که درست در مسیر صنعت رسانه قرار گرفته ایم و این تهدیدات کمتر می تواند به این مسیر از نظر زیرساختی لطمه بزند.
معاون توسعه و فناوری صداوسیما ادامه داد: ما می گوییم در صنعت رسانه می توانیم به این قابلیت و توانایی برسیم در موضوعات مختلف نرم افزاری و سخت افزاری و پلت فرمی به سرمنزل هایی رسیده ایم. در زیرساخت فناوری اطلاعات هم می توانیم به این نقطه برسیم. نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :