آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 250435
تاریخ انتشار : 11 آذر 1397 11:7
تعداد بازدید : 276

پلیس فتا باند جعل مدارک تحصیلی را متلاشی کرد

رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات ناجا گفت: سرشاخه اصلی و اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی شناسایی و دستگیر شد.
undefined
فارس- سردار کمال هادیانفر گفت: سرشاخه اصل  و 4 تن از اعضای باند جعل مدارک دانشگاهی و مهارتی، به همت همکارانم در پلیس فتا خراسان رضوی،  مقام قضائی و  کارشناس هیات نظارت و ارزیابی مدارک دانشگاهی، شناسایی و دستگیری شدند.
وی ادامه داد: سرنخ ها حاکی از ادامه فعالیت  برخی از اعضای این باند در سایر استان ها  داشت که با تلاش شبانه روزی و پیگیری های مستمر، یکی دیگر از ااعضای این باند در شهرستان نوشهر و 3 تن نیز در استان اصفهان شناسایی و دستگیر شدند.
رییس پلیس فتا ناجا افزود: این افراد از طریق فعالیت گسترده تبلیغاتی در فضای مجازی با ادعای صدور مدارک دانشگاهی و مهارتی، انواع تاییدیه های جعلی برای تقویت رزومه مهاجرت و استخدام  و ... اعتماد کاربران و افراد متقاضی را جلب کرده و از این راه کلاهبرداری می کردند.
هادیانفر بیان کرد: متهم اصلی با سوء استفاده از سوابق کاری گذشته خود که معاون قبلی یکی از موسسات آموزشی بوده، پس از کناره گیری از شغل با تاسیس شرکت به همراه فرزند و عروسش از سال 90 تا کنون در زمینه صدور مدارک تحصیلی فعالیت داشته است. 
وی اضافه کرد: متهم اصلی تاکنون مدارک تحصیلی زیادی را برای متقاضیان از دیپلم تا دکتری در قبال دریافت مبالغی در حدود 5 میلیون الی 75 میلیون ریال، صادر کرده است که در همین رابطه تحقیقات پلیس برای رقم دقیق کلاهبرداری و تعداد مدارک جعل شده ادامه دارد.
هادیانفر گفت: هرگونه مدرک تحصیلی یا گواهینامه مهارت شغلی بدون تایید وزارت علوم  معتبر نیست و پیگرد قانونی دارد بنابر این از شهروندان تقاضا داریم قبل از هرگونه ثبت نام و واریز وجهی از مورد تایید بودن آن مرکز توسط وزارت علوم آگاهی یابند و درصورت مشاهده موارد مشکوک، مراتب را از طریق سایت پلیس فتا به نشانی cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش دهند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :