آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 250431
تاریخ انتشار : 11 آذر 1397 10:33
تعداد بازدید : 361

رویترز مدعی شد: ایران در 15 کشور اطلاعات جعلی پخش می کند

خبرگزاری رویترز در گزارشی مدعی شده که کارشناسان امنیت سایبری ۷۱ وبسایت تبلیغاتی را کشف کرده اند که از سوی ایران، خبرهای جعلی در ۱۵ کشور پخش می کنند.
undefined
دویچه وله- رویترز روز جمعه گذشته در گزارشی با عنوان «چگونه ایران اطلاعات غلط در سراسر جهان پخش می کند» این ادعا را مطرح کرده است.
به نوشته رویترز این عملیات تبلیغاتی ایران توسط کارشناسان امنیت سایبری، شرکت های اداره کننده شبکه های اجتماعی و روزنامه نگاران کشف و هدف آن «مقابله با استکبار جهانی و فعالیت های جبهه صهیونیستی و دولت های غربی» عنوان شده است.
رویترز می گوید همه این وبسایت ها به نحوی با مجموعه ای به نام «اتحادیه بین المللی رسانه های مجازی» که در تهران مستقر است مرتبط هستند. آدرس ها و شماره تلفن هایی که آنها معرفی کرده اند نشانی و تلفن مرکز یادشده است. جان برنان، رییس سابق سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، به خبرگزاری رویترز گفته است که کشورهای مختلف جهان از چنین تاکتیک های جنگ اطلاعاتی استفاده می کنند که ایران نیز یکی از آن هاست. برنان می گوید: ایرانی ها بازیگران سایبری ماهری هستند و افرادی از سرویس های اطلاعاتی در این زمینه بسیار توانمند هستند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :