آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 250288
تاریخ انتشار : 7 آذر 1397 10:44
تعداد بازدید : 811

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس:

فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی با مجوز وزارت اطلاعات است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: وزارت اطلاعات فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی را مجاز می داند.
undefined
فناوران- یک روز پس از آن که مجتبی ذوالنور نماینده مجلس اعلام کرد که تلگرام طلایی و هاتگرام از سوی یک دستگاه امنیتی راه اندازی شده اند، علاءالدین بروجردی عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی نیز گفت که وزارت اطلاعات نهادی است که فعالیت این دو پیام رسان را مجاز اعلام کرده است.
وی در گفت وگو با خانه ملت افزود: در ارزیابی از فعالیت پیام رسان های داخلی و فیلتر تلگرام گفت: فیلتر تلگرام در چارچوب تصمیم جمهوری اسلامی اتخاذ شد و تاکنون تغییری در این تصمیم ایجاد نشده است؛ ولی با توجه به تعدد شبکه های اجتماعی داخلی، صحنه رقابت در کشور ایجاد شده است.
نماینده مردم بروجرد در مجلس ادامه داد: هر شبکه ای که خدمات بیشتری ارایه کند، طبیعتا مشتریان بیشتری جذب خواهد کرد و این توانمندی آنهاست که باید بتوانند با ایجاد جاذبه های بیشتر، کاربران را به خود جذب کنند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: تعداد کاربران تابعی از جاذبه هایی است که از سوی این پیام رسان ها تعریف می شود و قدرت آنها در ارایه خدمات بیشتر.
وی که معتقد است فراگیر شدن یک  پیام رسان داخلی و ملی زمان بَر است، افزود: تا زمانی که یک سامانه ملی بخواهد جای خود را باز کند، هم به زمان زیادی نیاز دارد و هم باید توانمندی بیشتری داشته باشند؛ وزارت ارتباطات می تواند در این زمینه نقش مهمی ایفا کند. 
بروجردی درباره فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی تصریح کرد: مسوولان وزارت اطلاعات حدود یک سال پیش در کمیسیون امنیت ملی مجلس حاضر شده و گزارش دادند این دو مجاز هستند و آنها را جزو شبکه های غیرممنوع اعلام کرده بودند؛ ولی نظر رسمی را باید وزارت ارتباطات درباره فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی اعلام کند.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره ابراز نگرانی برخی درباره نقش دولت در خصوص اوج گیری فعالیت هاتگرام و تلگرام طلایی، گفت: شورای عالی فضای مجازی فراتر از دولت است و تصمیمات در آنجا اتخاذ می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :