آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 250230
تاریخ انتشار : 6 آذر 1397 11:6
تعداد بازدید : 899

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

تلگرام طلایی را یک نهاد امنیتی راه اندازی کرده است

به گفته عضو فراکسیون ولایی مجلس، هات گرام و تلگرام طلایی از سوی یک نهاد امنیتی راه اندازی شده و یک نسخه از اطلاعات کاربران داخل کشور ذخیره می شود.
undefined
خانه ملت - مجتبی ذوالنور درباره چرایی عدم موفقیت در فیلترینگ تلگرام و کوچ مردم به پیام رسان های داخلی گفت: مسیر فیلترینگ از نقطه صحیحی آغاز شد و همه چیز به درستی در حال طی شدن بود ولی در میانه راه، ناگهان یک مانع از فرعی آمد و راه را بست که همان هاتگرام و طلاگرام بود.
نماینده مردم قم در مجلس شورای اسلامی افزود: این امر برخاسته از خواست دولت بود؛ آنها مردم را با ایجاد دل نگرانی درباره حفظ اطلاعات شخصی شان می ترساندند تا جلوی کوچ کاربران به پیام رسان های داخلی را بگیرند؛ اینگونه جلوه می دادند که پیام رسان داخلی امین مردم نیست و آتو می گیرد ولی گویی آژانس امنیت ملی آمریکا که تمام این اطلاعات را ذخیره می کند، امین مردم است! 
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بیان کرد: آیا اکنون که هاتگرام و طلاگرام از سوی یک دستگاه امنیتی در داخل کشور راه اندازی شده و کاربران از طریق این دو وارد تلگرام می شوند و به طور طبیعی یک نسخه از اطلاعات آنها در داخل ذخیره می شود، دیگر آن نگرانی درباره حفظ اطلاعات مردم وجود ندارد؟
وی با بیان اینکه تلگرام چه هاتگرام باشد یا طلاگرام، تلگرام است؛ ادامه داد: این دو، راه رسیدن به تلگرام هستند؛ خودشان پیام رسان نیستند بلکه فیلترشکنی هستند برای رسیدن به تلگرام و بنابراین باز هم عیوب تلگرام سر جایش است. عضو فراکسیون ولایی مجلس افزود: هاتگرام و طلاگرام به عنوان دو اَبَر فیلترشکن هستند که کاربران از طریق آنها به تلگرام دسترسی پیدا می کنند؛ لذا وقتی دولت این دسترسی گسترده را ایجاد کرد، جلوی کوچ مردم به پیام رسان های داخلی گرفته شد.
وی افزود: با وجود این، در همان موج اول حدود 10 میلیون کوچ به پیام رسان های داخلی ثبت شد که کم نبود ولی به دلیل آنکه پهنای باند را برای آنها افزایش ندادند و سرویس دهی نکردند و از سوی دیگر در بحث امنیت اطلاعات کاربران فضای روانی درست کردند، این کوچ به کمال اتفاق نیفتاد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :