آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249925
تاریخ انتشار : 29 آبان 1397 11:22
تعداد بازدید : 486

انتشار دوباره شایعه دروغ درباره سرویس «تماس بان»

در حالی که همراه اول بارها اعلام کرده است سرویس تماس بان (ارسال پیامک تماس های از دست رفته) رایگان است، شایعات درباره هزینه این سرویس در فضای مجازی همچنان ادامه دارد.
undefined
فناوران - سال گذشته شایعه ای در فضای مجازی پیچید که همراه اول بابت سرویس تما س بان، هزینه سنگینی دریافت می کند. در آن زمان همراه اول اطلاع رسانی گسترده ای انجام داد که این سرویس رایگان است و در صورتی هم که مشترکان علاقه ای به استفاده از آن نداشته باشند، می توانند آن را لغو کنند.
پس از گذشت یک سال، باز هم این شایعه در فضای مجازی پیچیده و انگار که عده ای به عمد قصد دارد علیه اپراتور اول کشور، فضاسازی کنند.
در متنی که در فضای مجازی دست به دست می شود آمده است: «همراه اول در ازای هر پیامکی که در خصوص در دسترس نبودن به شما می دهد، (مشترک مورد نظر در دسترس نمی باشد، تماس شما از طریق پیامک به ایشان اعلام خواهد شد، مبلغ ۵۰۰ تومان به حساب شما منظور می کند و نام این سیستم را "تماس بان" نامیده! جهت غیر فعال کردن این سیستم، عدد ۵ را به ۹۹۱۴ ارسال نمایید این پیام را به گروه های دیگر بفرستید تا همه از این دزدی آشکار آگاه گردند».
پیگیری های خبرنگار ما از همراه اول نشان می دهد که سرویس تماس بان همچنان رایگان است و رایگان هم می ماند و هیچ تغییری در وضعیت این سرویس رخ نداده است. در نتیجه مطلبی با مضمون هزینه دار بودن استفاده از سرویس «تماس بان» در شبکه های اجتماعی در حال انتشار بوده که کاملا نادرست است.
براساس این گزارش «تماس بان» سرویسی است که حتی در هنگام در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه، مشترک از کلیه تماس های دریافتی خود مطلع خواهد شد.
چنانچه مشترک به علت در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه خود قادر به دریافت تماس و پاسخگویی نباشد، «تماس بان» پس از اتصال مجدد فرد به شبکه همراه اول، شماره تمام کسانی را که در این فاصله با وی تماس گرفته اند به همراه زمان تماس آنها، در یک پیامک برای مشترک ارسال خواهد کرد.
مشترکان همراه اول می توانند با ارسال عدد ۱ به سرشماره ۹۹۱۴ سرویس «تماس بان» را فعال و با ارسال عدد ۵ سرویس را غیر فعال کنند. همچنین دریافت راهنمای سرویس با ارسال پیامک بدون متن به ۹۹۱۴ امکان پذیر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :