آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249683
تاریخ انتشار : 23 آبان 1397 12:45
تعداد بازدید : 326

دبیر سندیکای صنعت مخابرات:

به بهانه تحریم ها، در داخل مشکل ایجاد می کنند

دبیر سندیکای صنعت مخابرات ایران گفت: تحریم های بین المللی مانع جدی بر سر راه تولیدکنندگان صنعت مخابرات نیست بلکه برخی فرایندها و موانع داخلی توسعه این بخش را با مانع مواجه کرده است.
undefined
ایرنا - فرامرز رستگار گفت: نوسان نرخ ارز، فرایندهای طولانی دریافت ارز برای تولیدکنندگان و کاغذبازی های معمول اداری مهمترین مشکلاتی هستند که توسعه صنعت مخابرات را با اما و اگر مواجه ساخته است.
وی افزود: تهدید تحریم های بین المللی در بخش صنعت مخابرات کمرنگ تر از فرآیندهای غیرضروری داخلی است زیرا عبور از تحریم ها راه حل های متعدد دارد. عضو هیات مدیره سندیکای صنعت مخابرات ایران ادامه داد: مشکلاتی که از داخل و به بهانه تحریم ها اکنون بر تولیدکنندگان تجهیزات مخابراتی تحمیل می شود، اثر بیشتری نسبت به تحریم ها دارند.
رستگار نوسان نرخ ارز را از مهمترین موضوع هایی دانست که اکنون سایه سنگین خود را بر تولیدکنندگان این بخش گسترانده است.
وی افزود: اکنون تولیدکنندگان صنعت مخابرات از کاغذ بازی هایی که مانع تامین به موقع مواد اولیه است، بیشتر خسارت می بینند.
رستگار ادامه داد: تولیدکنندگان صنعت مخابرات باید برای تولید تجهیزات مخابراتی و براساس قراردادهایی که با نهادهای مختلف دارند در زمان مقرر اقدام کنند در حالی که برخی فرآیندهای اداری مانع تامین مواد اولیه در موعد مقرر شده و همین امر آسیب زا شده است.
این فعال صنعت مخابرات ایران گفت: نوسان نرخ ارز و نیز مراحل مختلفی که باید طی شود تا ارز مورد نیاز تامین مواد اولیه در اختیار تولیدکننده قرار گیرد، چنان زمان بر شده که همه تولیدکنندگان را با مشکلات جدی مواجه ساخته است.
وی افزود: مراحل ثبت سفارش و اعلام نظر بانک مرکزی و طی شدن مجدد فرآیندها به رغم تایید اولیه، سبب می شود تولیدکننده از سوی کارفرما به دلیل طولانی شدن زمان ساخت تجهیزات جریمه شود و این موضوع مشکلات متعددی را به همراه آورده است.
عضو هیات مدیره صنعت مخابرات گفت: چنین مشکلات داخلی را نباید به پای تحریم های بین المللی گذاشت اینها در اثر نارسایی های داخلی بوجود آمده اند و بخش تولید را با مشکل مواجه ساخته اند.
به گفته وی، برخی نهادها تنها به فکر خریدهای خارجی هستند و در این شرایط از تحریم ها و اینکه خریدها چه می شود، نگرانی دارند در حالی که تولید همان محصول در داخل انجام می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :