آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249629
تاریخ انتشار : 22 آبان 1397 12:21
تعداد بازدید : 392

رییس اتاق اصناف:

وزیر ارتباطات باید درباره کمبود تلفن همراه در بازار توضیح بدهد

به گفته رییس اتاق اصناف ایران، کمبود و سودجویی دو عامل اصلی گرانی گوشی تلفن همراه در بازار است.
undefined
ایسنا- علی فاضلی، رییس اتاق اصناف ایران درباره وضعیت کنونی بازار موبایل گفت: این که گفته می شود ۶۰۰ هزار دستگاه گوشی تلفن همراهِ ضبط شده به بازار تزریق می شود تاکنون محقق نشده است، اما اگر این اتفاق هم بیفتد نهایتا نیاز یک ماه بازار تلفن همراه را تامین می کند چرا که در سال های گذشته حدود ۱۲ میلیون دستگاه تلفن همراه هم در سال خرید و فروش شده و این آمار به ثبت رسیده است که البته می توان با توجه به بالا رفتن قیمت ها و نوسانات ارزی و کاهش معاملات بازار گفت که ۶۰۰ هزار دستگاه نیاز یک ماه را تامین می کند.
فاضلی افزود: به نظر می رسد عوامل بسیاری در بهم خوردن تعادل بازار گوشی تلفن همراه نقش دارد و در این زمینه باید پرسید که آیا نیاز بود که از ابتدا ارز رسمی کشور را با توجه به محدودیت های ارزی به واردات تلفن همراه اختصاص می دادیم و اگر این اتفاق می افتاد که افتاد چگونه باید نظارت می کردیم که سودجویی و سوء استفاده اتفاق نیفتد.
رییس اتاق اصناف ایران ادامه داد: این در حالی بود که تخلفات بسیاری صورت گرفت و البته برای صاحبان شرکت های متخلف جرائمی در نظر گرفته شد و آنها دستگیر شدند. در پی این اتفاقات واردات گوشی تلفن همراه به خوبی انجام نشده و امروز شاهد بازاری هستیم که نیاز بازار در قالب کالای همراه مسافر تامین می شود و بسیاری از آنها استانداردها و شرایط لازم را هم رعایت نکرده اند.
وی با بیان این که وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات به عنوان مسوول در این زمینه باید پاسخگو باشد که اشکال کار کجاست، اظهار کرد: در حال حاضر با کمبود گوشی تلفن همراه در بازار مواجه هستیم و بازار تقریبا با رکود دست و پنجه نرم می کند و نتوانسته ایم آن طور که باید عمل کنیم و در بازار موبایل با کم کاری و بیکاری مواجه هستیم. امیدواریم تمهیدات لازم برای این بازار اندیشیده شود و برای کالایی که مزیت تولید داخلی آن وجود ندارد راهکار و پلت فرم مناسبی برای واردات آن و نظارت بر بازار اندیشیده شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :