آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249407
تاریخ انتشار : 15 آبان 1397 11:9
تعداد بازدید : 1229

وزارت ارتباطات: حمله به زیرساخت‌های ارتباطی را دفع کردیم

حمله سایبری اسراییل به ایران هم زمان با تحریم های اقتصادی امریکا

هم زمان با از آغاز تحریم های خصمانه و ظالمانه اقتصادی امریکا علیه ایران، رژیم صهیونیستی با هدف از کار انداختن زیرساخت های ارتباطی، به کشور حمله کرد.
undefined
فناوران - حمید فتاحی معاون وزیر ارتباطات و رییس هیات مدیره شرکت زیرساخت روز گذشته در توییتر خود درباره  این حمله نوشت: «از امروز حملات پراکنده از مبداء یک رژیم غاصب به برخی زیرساخت های ارتباطی ایران آغاز شده که همگی با قدرت دفع شده اند. این برای مردم دنیا دیگر عجیب نیست: ادعای حقوق بشر می کنند و ملتی را به خاک و خون می کشند. ادعای واهی حمله سایبری از طرف ایران می کنند و خود حملاتی را ترتیب می دهند».
محمد جواد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناری اطلاعات نیز در توییتر خود وعده داد این موضوع را از طریق مراجع بین المللی پیگیری می کند: «رژیمی که سابقه آن در بکارگیری سلاح سایبری در پرونده هایی چون استاکس نت مشخص است، اینبار تلاش داشت به زیرساخت های ارتباطی ایران صدمه ای وارد کند، البته به لطف هوشیاری تیم های فنی، دست خالی بازگشت. این اقدام خصمانه را از طریق مجامع بین المللی پیگیری می کنیم».

 توضیحات تلویزیونی آذری جهرمی
تلاش های خبرنگار فناوران برای گفت وگو با فتاحی و دیگر مدیران این وزارتخانه به جایی نرسید و روابط عمومی وزارتخانه اعلام کرد مقرر شده جزییات این حمله از سوی وزیر ارتباطات و از طریق «صدا و سیما» اعلام شود و بنابراین جزییات رسمی منتشر شده از این حمله صرفا مربوط به 41 ثانیه مصاحبه تلویزیونی است.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این گفت وگو منبع حملات سایبری دیروز دوشنبه صبح به زیرساخت شبکه ارتباطی کشور را از شرکت اینترنتی بنام «گلدن لاین» اعلام کرد و از پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی از طریق وزارت امورخارجه خبر داد.
آذری جهرمی در تشریح جزییاتی از حملات سایبری که امروز به زیرساخت های شبکه ارتباطی کشور رخ داد گفت: امروز صبح این حملات شکل جدی تری به خود گرفت و از یک شرکت اینترنتی به نام شرکت گلدن لاین اینترنت، این رژیم حملات طراحی شده و مقصد حملات به سمت زیرساخت شبکه ارتباطی کشور و بیشتر به سمت شبکه ارتباطات تلفن همراه بوده است.
وی از مستند کردن حملات سایبری انجام شده برای پیگیری حقوقی آن در مجامع بین المللی توسط وزارت امورخارجه و نهادهای مسوول خبر داد.

 جزییاتی درباره گلدن لاین
شرکت Internet Gold Golden Lines (Internet Gold) اپراتور اصلی خدمات ارتباطی در اسراییل است. این شرک در سال 1992 با نام Euronet Golden Lines تاسیس شد و سپس در سال 1999 به Internet Gold – Golden Lines Ltd تغییر نام داد. 
فعالیت در حوزه های متنوعی چون ارتباطات ثابت، ارتباطات همراه و سرویس های ماهواره ای در کارنامه این شرکت دیده می شود.
بنابراین با توجه به استفاده از زیرساخت های ارتباطی این کشور در جهت حمله به ایران، می توان هویت حمله کنندگان را تشخیص داد.
در حالی که آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی ایران را در کنار چین و کره شمالی، به حملات سایبری علیه خود متهم می کنند، باز هم مدرک دیگری مبنی بر لشکرکشی نظامی سایبری از سوی این رژیم اشغالگر به دست آمد.
گزارش های بین المللی نشان می دهد ایران یکی از قربانیان اصلی حملات سایبری هدفمند بوده است. نمونه آن هم جنگ افزار استاکس نت بود که زیرساخت های اتمی و صنعتی ایران را مورد هدف قرار داد. همچنین ویروس Duqu 2.0 که به جاسوسی از مذاکرات هسته ای ایران پرداخته است، منتشر کرد نیز از دیگر موارد معروف جنگ افزارها و جاسوس افزارهای به کار گرفته شده علیه کشورمان است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :