آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249288
تاریخ انتشار : 13 آبان 1397 10:53
تعداد بازدید : 1027

ضربه ایران به شبکه جاسوسی سایبری CIA

یک رسانه غربی می‎گوید ایران در سال ۲۰۱۱، در میان بهت و حیرت سازمان جاسوسی آمریکا موفق به کشف و انهدام شبکه سایبری شد که عوامل سیا از طریق آن با یکدیگر ارتباط برقرار می‎کردند.
undefined
مهر- یاهو نیوز به نقل از برخی مقامات امنیتی گزارش داده که ایران در سال ۲۰۱۱ میلادی موفق به نفوذ به شبکه ارتباطات جاسوسی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا) شده است- موضوعی که قبلاً به آن اذعان نشده بود.
ظاهراً ایران از موتور جستجوی گوگل برای کشف سایت های ارتباطی سیا استفاده کرده است. این ماجرا بزرگترین ناکامی سیا بعد از واقعه ۱۱ سپتامبر عنوان می شود به این ترتیب که ایران با نفوذ به شبکه مجازی که از طریق آن، سیا با جاسوس های خود در سراسر جهان ارتباط برقرار می کرده، موفق به شناسایی بسیاری از عوامل اطلاعاتی آمریکا شده است.
گفته می شود حدود سال ۲۰۱۰، ایران از طریق یک جاسوس دوجانبه موفق به کشف یکی از سایت های سیا شد و سپس با سرچ کلیدواژه های مشابه در موتور جستجوی گوکل، سایر سایت های مشابه و عواملی که از آنها استفاده می کرده اند را شناسایی کرده اند. برخی خبرگزاری ها تعداد عوامل شناسایی شده از سوی ایران را ۳۰ نفر اعلام می کنند.
سیا از اینکه ایرانی ها چطور با استفاده از مهارت های ساده موفق به نفوذ به داخل این شبکه شده اند، متحیر هستند. این ماجرا در بازه زمانی ۲۰۱۰ تا ۲۰۱۳، ناکامی های جبران ناپذیری را برای سیا به دنبال داشت.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :