آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249131
تاریخ انتشار : 6 آبان 1397 2:14
تعداد بازدید : 1393

فیس بوک 83صفحه ایرانی را حذف کرد

براساس گزارش فایننشال تایمز، فیس بوک 82 صفحه، گروه و حساب کابری را در فیس بوک و اینستاگرام ایرانی را به دلیل آنچه «رفتارهای هماهنگ نامعتبر» برای اثرگذاری بر مخاطبانی در انگلیس و آمریکا نامیده، حذف کرده است.
undefined
فناوران - فیس بوک مدعی شده صاحبان حساب های کاربری و صفحات حذف شده، خودشان را به عنوان شهروندان آمریکا و در مواردی معدود شهروندان انگلیس معرفی کرده و مطالبی درباره نژادپرستی، مهاجرت و مخالفت با «دونالد ترامپ»، رییس جمهور آمریکا منتشر می کردند.
به گزارش برنا «ناتانیل گلیچر»، رییس بخش سیاست گذاری امنیت سایبری فیس بوک ادعا کرد این شرکت از یک هفته پیش فعالیت های صفحات مذکور را شناسایی کرده و برای حذف آنها ادام کرد.
وی اضافه کرد: «با آنکه [در فعالیت این صفحات] هیچ ارتباطی با حکومت ایران پیدا نکرده ایم، نمی توانیم با اطمینان بگوییم که چه کسی مقصر است.»
شرکت «فیس بوک» پیش از این، در مردادماه هم اعلام کرده بود صدها صفحه کاربری «مرتبط با ایران و روسیه» را از شبکه های اجتماعی تحت مالکیتش از جمله فیس بوک و «اینستاگرام» حذف کرده است.
بر اساس بیانیه این شرکت، 654 صفحه که اصلیت ایرانی و روسی داشته اند، به دلیل «رفتارهای هماهنگ نامعتبر» و تلاش برای اثرگذاری بر انتخابات آمریکا، از شبکه های اجتماعی این شرکت حذف شده اند. اسامی و مشخصات این صفحات اعلام نشده است.
هم زمان، شبکه اجتماعی «توییتر» هم اعلام کرد 284 حساب کاربری مرتبط با ایران را به حالت تعلیق درآورده است.
بررسی های بعدی مشخص کرد حساب های حذف شده فعالیت هایی در حمایت از توافق هسته ای ایران و علیه دولت اسراییل داشته اند.
اقدام کاربران ایرانی در حالی صورت گرفته که اعضای گروهک تروریستی منافقین با حساب های کاربری جعلی در حال تحریک به خشونت در فضای مجازی و فعالیت های تبلیغی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران هستند و فیس بوک و توییتر تا کنون هیچ اقدامی برای برخورد با آنها صورت نداده اند.
بیزینس اینسایدر نیز نوشت: فیس بوک اعلام کرد تعدادی حساب کاربری متعلق به کاربران ایرانی را بسته، زیرا بر این باور است که از حساب های یادشده سوءاستفاده  شده است. فیس بوک مدعی شده که از این حساب ها برای انتشار مطالب سیاسی تفرقه اندازانه استفاده می کردند.
براساس گزارش فارس، این شبکه اجتماعی همچنین افزوده که برخی از این حساب های کاربری بیش از یک میلیون دنبال کننده داشته اند. فیس بوک علیرغم جنجال خبری که در این زمینه به راه انداخته، تصریح کرده شواهدی در اختیار ندارد که نشان دهد این حساب ها با دولت ایران در ارتباط هستند و به طور قطع نمی داند که چه فرد یا افرادی مسوول راه اندازی حساب های یادشده هستند.
حساب های تعلیق شده ظاهرا ایرانی در فیس بوک عبارتند از 30 صفحه، 33 حساب کاربری و سه گروه. علاوه بر این 16 حساب کاربری در اینستاگرام هم تعلیق شده و توجیه این کار رفتار تفرقه اندازانه اعلام شده است.
مدیران شبکه های اجتماعی آمریکا در هفته های اخیر مدعی شده اند برخی کشورهای خارجی مانند ایران، روسیه و چین از طریق شبکه های اجتماعی به دنبال دستکاری افکار عمومی و تاثیرگذاری بر انتخابات آتی کنگره آمریکا هستند. این ادعاها توسط هر سه کشور رد شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :