آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 249026
تاریخ انتشار : 2 آبان 1397 8:33
تعداد بازدید : 741

اپ های تبلیغی در ماهواره را نصب نکنید

سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی با یادآوری ممنوع بودن تبلیغ کالا و خدمات در شبکه های ماهواره ای به مردم توصیه کرد از نصب اپلیکیشن هایی که در این شبکه ها تبلیغ می شود، خودداری کنند.
undefined
ایرنا - تبلیغ نصب نرم افزارهای تلفن همراه که قول واریز سودهایی به حساب نصب کنندگان می دهد، این روزها در شبکه های تلویزیونی ماهواره ای شدت یافته است؛ برخی این برنامه ها به کاربران چنین القاء می کنند که با نصب آن ماهانه مبالغی به حساب آنها واریز می شود و برخی دیگر اعلام می کنند با نصب برنامه مورد نظر می توانند همه لوازم مورد نیاز را به پایین ترین قیمت خریداری کنند.
این نرم افزارها هیچکدام مورد تایید مسوولان و متولیان امر قرار ندارند زیرا با مراجعه به آنها مشاهده می شود که نه نماد الکترونیکی دارند و نه کد شامد را از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی دریافت کرده اند.
همچنین ممکن است این نرم افزارها آلوده به باج افزارها و ویروس های مختلف بوده و یا نسبت به سرقت اطلاعات کاربران و ارسال آنها به خارج از کشور و یا سوء استفاده از این اطلاعات مبادرت کنند که ضروری است شهروندان از نصب و استفاده از این اپلیکیشن های تلفن همراه بپرهیزند.
در همین پیوند «رضا الفت نسب» سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی به مردم توصیه کرد به هیچ عنوان فریب این گونه تبلیغ ها را نخورند و از خدمات آنها استفاده نکنند.
وی با اعلام اینکه تولیدکنندگان چنین نرم افزارهایی عضو اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی نیستند، گفت: این نرم افزارها هیچ گونه مجوزی برای فعالیت از این اتحادیه نگرفته اند.
وی افزود: کسانی که قانونی فعالیت کرده و عضو اتحادیه هستند، به ممنوعیت تبلیغات در شبکه های خارجی که هم از سوی مقام قضایی و هم وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی اعلام شده، آگاهی دارند و به هیچ وجه کسب و کارخود را به مخاطره نمی اندازند.
الفت نسب افزود: مشخص نیست چطور عده ای در عین آگاهی به ممنوعیت تبلیغ ماهواره ای در این زمینه اقدام می کنند و برخلاف توصیه حاکمیت از این بستر برای سود بیشتر استفاده می کنند.
سخنگوی اتحادیه کسب و کارهای اینترنتی درعین حال گفت: چنانچه شکایتی در باره این نرم افزارها به اتحادیه ارسال شود، پیگیری خواهد شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :