آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 248991
تاریخ انتشار : 1 آبان 1397 10:41
تعداد بازدید : 95

تاکید دوباره معاون وزیر ارتباطات:

امنیت نسخه های واسطه فارسی از تلگرام پایین تر است

معاون وزیر ارتباطات گفت: امنیت اتصال از طریق کلاینت های تلگرام از خود تلگرام پایین تر است و با توجه به آمار و ارقام کاربران، برخی از 7 پیام رسان مورد حمایت از رقابت کنار رفته و از چارچوب حمایتی خارج می شوند.
undefined
فارس- حمید فتاحی پاسخ به سوالی درباره حمایت وزارت ارتباطات از ادامه فعالیت نسخه های فارسی تلگرام گفت: ذهنیتی که امروز ایجاد شده باید اصلاح شود؛ وزارت ارتباطات به صورت بسیار شفاف اعلام کرده که در نه در آغاز نه در حمایت و نه در پایان نسخه های فارسی تلگرام نقشی ندارد.
وی ادامه داد: حتی در دی ماه 96 معاونت امنیت سازمان فناوری اطلاعات ایران اعلام کرد که امنیت اتصال از طریق کلاینت های تلگرام از خود تلگرام پایین تر است. فعالیت مقطعی نسخه های فارسی تلگرام جز پکیچ برنامه های رفع انحصار از پیام رسان خارجی بوده و اینکه درباره ادامه فعالیت آنها چه تصمیم گرفته شود باز هم به نظر مرکز ملی فضای مجازی بستگی دارد.
رییس هیات مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت درباره آمار کاربران پیام رسان های بومی گفت: طبق آمار تا نیمه مهر ماه امسال ۱۵ میلیون کاربر در شبکه های اجتماعی داخلی رجیستر شده اند که در دی ماه ۹۶ این تعداد یک و نیم میلیون کاربر بود. طبق همین آمار تعداد فعالان در شبکه های اجتماعی داخلی ۸ تا ۱۰ میلیون کاربر برآورد شده است.
به گفته وی، در حال حاضر 7 پیام رسان تحت پوشش حمایت از پیام رسان های داخلی هستند که وام ۵ میلیارد تومانی، کولوکیشن (هم مکانی)، پاور، سرور، کولینگ، سرور، اینترنت، اینترانت IXP و تعرفه یک سومی برای کاربر را دریافت کرده اند و اگر پیام رسانی اعلام کند از همه امکانات استفاده کرده اما باز هم کم است امکانات بیشتری در اختیارش قرار می دهیم. 
فتاحی ادامه داد: اما برداشت شخصی من این است که از میان 7 پیام رسان به تدریج در مراحل جلو، برخی کنار می روند و از چارچوب حمایتی خارج می شوند و مدیرانشان احساس می کنند که دیگر نمی توانند در ادامه راه همراه باشند. زیرا تاکنون هر چه هنر داشتند رو کردند و آمار و ارقام نیز حرف می زنند؛ وقتی شبکه ای طی ۱۰ ماه ۲۰۰ هزار کاربر جذب کرده  نشان می دهد تنها مشکل، فنی نیست.
براساس این گزارش، چندی پیش فتاحی در گفت وگو با فناوران نیز بر دغدغه امنیت در پیام رسان های فارسی تاکید کرده بود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :