آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 248920
تاریخ انتشار : 30 مهر 1397 8:35
تعداد بازدید : 64

هشدار سردار جلالی درباره ویروس های اینترنتی دشمن

رییس سازمان پدافند غیرعامل نسبت به نشر ویروس های اینترنتی هشدار داد و گفت: با چنین ابزارهایی دشمن می تواند سیستم هوشمند کنترل از راه دور بسیاری از تأسیسات را در دست گرفته و در آن ها به اقدامات خرابکارانه دست بزند.
undefined
تسنیم - غلامرضا جلالی گفت: با تمهیدات سازمان پدافند غیرعامل رشته مصون سازی زیرساخت ها در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های کشور راه اندازی می شود.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور منبع اصلی این مجموعه را تولید دانش قلمداد کرد و افزود: در حال حاضر 17 رشته مختلف در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد و دکتری توسط سازمان پدافند غیرعامل کشور راه اندازی شد که با جذب دانشجو در حال تربیت نیروهای متخصص 
است.
جلالی با بیان اینکه بیش از هزار و 500 نفر دانشجو و فارغ التحصیل در زمینه پدافند غیرعامل در کشور وجود دارد بیان داشت: توسعه رشته های مختلف و آموزش آن ها در کنار برگزاری دوره های دکتری از اولویت ها و استراتژی اساسی سازمان پدافند غیرعامل است. وی گسترش دانش های روز نظیر اینترنت چیزها و هوشمندسازی را مورد توجه قرار داد و عنوان کرد: تمامی این ابزارها که برای ایجاد تسهیل در زندگی اجتماعی توسط اشخاص، سازمان ها و در مقیاسی کلان تر توسط دولت ها مورد استفاده قرار می گیرد در کنار فرصت ها تهدیداتی را نیز به دنبال دارند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور تسلط دشمن به حوزه سایبری به شیوه نشر ویروس های اینترنتی پرداخت و گفت: با چنین ابزارهایی دشمن می تواند سیستم هوشمند کنترل از راه دور بسیاری از تأسیسات را در دست گرفته و در آن ها به اقدامات خرابکارانه دست بزند.
رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور به مأموریت های مهم این سازمان پرداخت و گفت: پایش دقیق شرایط فعلی کشور، رصد دائمی تهدیدات و اولویت گذاری آن ها برای سیاست گذاری و اجرای برنامه های مقابله ای از جمله مهم ترین برنامه های این مجموعه است. جلالی با بیان اینکه امروزه طیف گسترده ای از تهدیدات متوجه کشورمان است بیان داشت: تمامی این تهدیدات با مؤلفه رسانه و فناوری اطلاعات به هم مرتبط و وابسته شده اند که مهم ترین آن جنگ تمام عیار اقتصادی، تهییج افکار عمومی بر ضدنظام و جنگ روانی در کشور است. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :