آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 248875
تاریخ انتشار : 29 مهر 1397 12:10
تعداد بازدید : 41

افت شدید درآمدزایی غول تکنولوژی آمریکایی

گزارش مالی شرکت آی بی ام (IBM) در سه ماهه سوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی نشان دهنده عملکرد ضعیف تر از انتظار این شرکت دارد.
undefined
ایسنا- تازه ترین گزارش مالی شرکت آی بی ام که نشان دهنده عملکرد مالی آن در سه ماهه سوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی است، حاکی از آن است که آی بی ام نتوانسته است در طول این مدت آن میزانی که پیش بینی می شد، سرور و نرم افزارهای توسعه داده شده خود را به فروش برساند و در این مدت سه ماهه عملکرد ضعیفی را از خود به نمایش گذاشته است.
بنابراین می توان دریافت که میزان درآمدزایی شرکت آی بی ام تحت تاثیر کاهش قابل ملاحظه سرورهای مین فریم و همچنین نرم افزارهای خود به شدت کاهش یافته است.
جینی رومتی، مدیرعامل شرکت آی بی ام، اعلام کرده است که باتوجه به کاهش درآمدزایی های شرکت، باید استراتژی های خود را در خصوص جذب سرمایه و تمرکز بر روی توسعه محصولات متنوع و متفاوت تغییر دهیم.
وی از احتمال جذب سرمایه و تمرکز بر روی حوزه های جدیدی همچون خدمات ابری  و همچنین توسعه سرورها و سرویس های مبتنی بر فناوری هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی سخن گفت تا از میزان وابستگی به کسب و کارهای قبلی و بازار فروش سخت افزار بکاهد و درآمدزایی های مستقلانه خود را افزایش دهد.
کاهش درآمدهای آی بی ام در سه ماهه سوم سال جاری در حالیست که این شرکت توانسته بود فصل قبل از آن را با افزایش ۲۵ درصدی درآمد خود به پایان برساند.
این شرکت همچنین اعلام کرده است که ۶۰ درصد از درآمد خود را از بازارهای خارج از ایالات متحده آمریکا کسب کرده است که افزایش ارزش دلار در این عملکرد موفقیت آمیز تاثیرگذار بوده است.
آی بی ام همچنین در طول یک سال گذشته توانسته است 39/5 میلیارد دلار تنها از توسعه و ارائه سرویس های ابری خود کسب کرده و بدست آورده است.
مجموع درآمدهای این شرکت در سه ماهه سوم سال جاری ۲۰۱۸ میلادی بیش از 18/76 میلیارد دلار عنوان شده است که در مقایسه با پیش بینی تحلیلگران و کارشناسان خود این شرکت بسیار پایین تر و کمتر
 است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :