آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 248592
تاریخ انتشار : 22 مهر 1397 11:51
تعداد بازدید : 100

آشنایی با تلویزیون های با فناوری QLED

معرفی سری QLED تلویزیون های سامسونگ یک پیشرفت بسیار مهم بخصوص در زمینه کیفیت تصویر بود. تا قبل از ظهور این تلویزیون ها، باید میان اندازه بزرگ تصویر و کیفیت عالی، یکی را انتخاب می کردیم. اما با تولد QLED، صفحه هایی غول آسا با اندازه ای تا 75 اینچ به دنیای نمایشگرهای خانگی وارد شد که کیفیت تصویر آنها حتی از بهترین تلویزیون های کوچک هم چشمگیرتر بود.
undefined
فناوران - جالب اینکه این سری از تلویزیون های سامسونگ اساسا با ابعاد بزرگ و با شروع از 55 اینچ عرضه شدند تا رویای همیشگی بسیاری از مصرف کنندگان در بردن پرده سینما به خانه خود را تحقق ببخشند. در ادامه نگاهی داریم به برترین قابلیت های تلویزیون QLED که در کنار هم کیفیت آن را از همه نمونه های مشابه بسیار متمایز کرده تا جایی که تنها عنوان کیفیت QLED یا کیفیت Q می تواند به درستی سطح آن را نشان دهد.
حتما برای شما هم پیش آمده که در تلویزیون عادی تان وقتی روشنایی تصویر را از حد معینی بیشتر می کنید، رنگ های تصویر کدر شده و رنگ های نزدیک به هم دیگر قابل تشخیص نیستند. این تفاوت نمایش رنگ در نور کم و نور زیاد مفهومی است که به آن حجم رنگ می گویند. یعنی وقتی تلویزیون شما یک شی را در نور پایین به رنگ قرمز جگری نشان می دهد هرچقدر هم که نور را بیشتر می کنید این رنگ نباید تغییر کند، توانایی که تلویزیون های عادی تا کنون به طور کامل از آن بهره مند نبودند. 
تلویزیون های QLED سامسونگ اولین محصولات جهان بودند که توانستند حجم صددرصدی رنگ را تولید کنند. به این معنی که شما روشنایی تلویزیون را در هر مقداری که قرار دهید، رنگ تصویر با همان کیفیت و جذابیت اولیه نمایش داده خواهد شد. جالب اینکه از طرف دیگر این تلویزیون ها توانایی تولید روشنایی تا 1500 نیت را دارند که در مقایسه با تلویزیون های معمولی بسیار بیشتر است.
ترکیب این دو توانایی در کنار هم باعث می شود شما بتوانید فیلم های مورد علاقه تان را در هر شرایط روشنایی محیطی، حتی زیر نور آفتاب هم با کیفیت و درخشندگی خارق العاده تماشا کنید. البته تمایز و برتری تلویزیون های QLED صرفا به کیفیت تصویر آنها محدود نمی شود. کیفیت و زیبایی طراحی آنها باعث می شود تا مکملی چشم نواز برای هر سلیقه یا دکوراسیون باشند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :