آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 248580
تاریخ انتشار : 22 مهر 1397 10:56
تعداد بازدید : 147

ثبات نسبی نرخ دلار روی رقم 14 هزار تومان منجر شد

انتظار خریداران کامپیوتر برای کاهش بیشتر قیمت ها

با وجود کاهش تدریجی نرخ دلار آزاد به رقم 14 هزار و 300 تومان، بازار خرید و فروش کالاهای کامپیوتری همچنان در رکود به سر می برد.
undefined
فناوران - حقیقت این است که کاهش نرخ ارز، اگر چه موجب خوشحالی بسیاری از افرادی که در انتظار این کاهش قیمت بودند شده است، اما این انتظار را نیز ایجاد کرده است که این روند نزولی ادامه یابد و در نتیجه کاهش قیمت دلار تاثیر چندانی بر روند فروش کالاهای مختلف در بازار نداشته است.
این درحالیست که برخی از مدل های جدید از کالاهای کامپیوتری راهی بازار کامپیوتر شده اند و با این حال کسبه به دلیل بی اعتمادی به روند نرخ دلار از عرضه این کالاها به بازار خودداری کرده و همان کالاهای قدیمی را در ویترین ها 
گذاشته اند.
در این باره کارشناسان می گویند که بی اعتمادی کسبه به تغییرات نرخ دلار تجربی است و این کسبه بارها فریب نوسانات نرخ دلار را خورده اند و حالا نمی خواهند روی سرمایه خود ریسک 
کنند.
 این درحالیست که تجربه ثابت کرده است که معمولا کسبه بازارهای کامپیوتر چندان تابع جریان نرخ دلار در قیمت گذاری روی کالاها نبوده و در بیشتر موارد هنگام افزایش قیمت دلار آزاد، ناگهان قیمت ها را گران می کنند؛ اما برای کاهش قیمت در مواقعی که نرخ دلار آهنگی نزولی در پیش می گیرد، دست به عصا حرکت می کنند.
کارشناسان می گویند تا زمانی که عرضه در بازار افزایش نیابد نمی توان گفت که کاهش نرخ دلار تاثیر مثبتی بر بازار گذاشته و از سوی دیگر خریداران هم منتظر کاهش بیشتر قیمت ها هستند. به این ترتیب رونق همچنان از بازار کالاهای کامپیوتری دور است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :