آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246384
تاریخ انتشار : 15 مهر 1397 11:10
تعداد بازدید : 338

وضعیت بازار کامپیوتر پس از سقوط دلار

حالا همه فروشنده اند، اما خریدار نیست

در روزهای اخیر و در پی کاهش نرخ دلار آزاد، برخی از کسبه بازار برای فروش کالاهای کامپیوتری که در انبارها بود اقدام کردند؛ اما مشتری برای این کالاها نیست.
undefined
فناوران- البته بیشتر این کالاها نمونه های قدیمی یا حتی از رده خارج هستند که قیمت شان از آنچه اکنون در بازار عرضه می شود، کمتر است و به همین دلیل خریداری ندارند. اما به صورت کلی خریداران در انتظار کاهش بیشتر قیمت ها از خرید کالاهای کامپیوتری خودداری می کنند.
در این باره علی روستا یکی از فعالان بازار کامپیوتر می گوید: اگر چه قیمت ها کاهش یافته است، اما خریداری در بازار نیست و کالاها روی دست ما مانده اند. به گفته وی، اتحادیه و سازمان های مربوطه هم در این زمینه فکری به حال ما
نمی کنند.
 رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران هم در این باره گفت: کاهش نرخ دلار فروشنده های بازار رایانه را راغب به فروش کرده؛ اما مشتری ها خرید نمی کنند.
سیدمهدی میرمهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران به فارس گفت: تداوم کاهش نرخ ارز شوکی به بازار رایانه وارد کرده که در نتیجه تغییرات ناگهانی بازار به حالت سرگردانی و بلاتکلیفی فرو رفته است.
وی گفت: در زمان افزایش نرخ دلار به دلیل افزایش سرسام آور قیمت ها، مشتری در بازار رایانه وجود نداشت و اکنون به دلیل کاهش چشمگیر نرخ دلار مشتری 
نیست.
میرمهدی گفت: فروشندگان تمایل به فروش دارند و حتی با قیمت های پایین تری حاضر به فروش هستند اما خریداری وجود ندارد. 
رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران افزود: در این بازار هرکس منافع خود را در نظر می گیرد و مشتری ها نیز می دانند شاید دلار ارزان تر شود و از خرید خرید بالا متضرر شوند پس در خرید دست نگه می دارند.
وی ادامه داد: پیش بینی می شود همچنان که مشتری ها منتظر تثبیت نرخ ارز هستند، بازار چند روزی در بلاتکلیفی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :