آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246258
تاریخ انتشار : 12 مهر 1397 10:49
تعداد بازدید : 440

حکم مسدودسازی 43 سایت و کانال قیمت گذاری ارز صادر شد

دادستان عمومی و انقلاب تهران، گفت: با همکاری پلیس تهران و فتای ناجا ظرف روز گذشته دستور مسدودسازی ۱۷ سایت و ۲۶ کانال مرتبط با قیمت گذاری ارز، صادر شد.
undefined
مهر- عباس جعفری دولت آبادی، در حاشیه نشست با مسوولان پلیس پایتخت در پاسخ به سوالی در رابطه با برخورد با سایت هایی که به صورت دروغین و بدون مبنا در رابطه با ارز قیمت گذاری می کردند گفت: متاسفانه برخی از سایت های مرتبط با ارز و سکه به خصوص ظرف یکی دو هفته اخیر با اعلام قیمت های لحظه ای و دقیقه ای ارز، به التهابات دامن می زدند که بعد از تاکید ریاست قوه قضاییه برای برخورد با اینگونه اقدامات خلاف قانون، با همکاری پلیس تهران و فتای ناجا ظرف روز گذشته دستور مسدودسازی ۱۷ سایت و ۲۶ کانال در فضای مجازی صادر شده است.
وی خطاب به گردانندگان این سایت ها هشدار داد و افزود: در صورتی که بخواهند به این رویه ادامه دهند فیلترینگ شان ادامه پیدا خواهد کرد و باید متعهد شوند که در حوزه ارز به التهاب دامن نزنند؛ چرا که قیمت گذاری وظیفه این سایت ها نیست.
جعفری دولت آبادی ادامه داد: اقدامی که با همکاری پلیس و دادستانی انجام شد در راستای آرام کردن فضای جامعه بود که بی جهت و بی دلیل قیمت ها را بالا می برند بنابر این این سیاست ادامه پیدا خواهد کرد.
وی گفت: بقیه آن ها نیز احضار خواهند شد و چنانچه به این کار خودشان ادامه دهند حتما دادستانی وفق قانون با آن ها برخورد خواهد کرد و اگر متعهد شوند که از این کارها دست بردارند حتما سعی می کنیم که کارشان را بتوانند ادامه دهند. 
دادستان تهران گفت: بنابر این برخورد با کسانی که دروغ پراکنی کنند یا قیمت بی جهت به مردم اعلام کنند جزو دستور کار بوده است و اقدامات خوبی ظرف ۲۴ ساعت گذشته انجام شده است.
جعفری دولت آبادی در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه آیا این سایت ها مجوز داشته اند گفت: این موضوع در دست بررسی است و به دادسرای رسانه و پلیس فتا و تهران موضوع اعلام شده است برخی البته داخلی و برخی خارج از کشور هستند که این موضوع در دست بررسی است و اگر غیر مجاز باشند حتما تعطیل خواهند شد.
دادستان تهران گفت: روز گذشته ۹ کیفرخواست در حوزه صرافان و در پرونده استفاده از کارت های ملی صادر شد.
جعفری دولت آبادی افزود: مجموع دلاری این ۹ پرونده ۳۲۰ میلیون دلار است که رقم قابل توجهی است. امیدواریم این پرونده ها به زودی به دادگاه ویژه ارجاع و منجر به حکم شود.
وی گفت: کیفرخواست هایی که ظرف روز گذشته صادر شد می تواند در بخش مبارزه با مسئله ارز حتما تاثیرگذار باشد، با همکاری پلیس کار خوبی در این زمینه انجام شد و در اینجا از همکاران پلیس تشکر می کنم.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :