آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246038
تاریخ انتشار : 9 مهر 1397 7:51
تعداد بازدید : 487

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران اعلام کرد؛

استقبال واردکنندگان کالاهای فاوا از دریافت کد دسترسی به سامانه نیما

رییس اتحادیه فناوران رایانه تهران از آغاز دریافت درخواست های واردکنندگان کالاهای ICT برای دریافت کد دسترسی به سامانه نیما خبر داد و اظهار داشت: متقاضیان تا پایان وقت اداری ۱۵ مهر برای ارایه درخواست فرصت دارند.
undefined
فارس- سیدمهدی میرمهدی رئیس اتحادیه فناوران رایانه تهران با بیان اینکه ارایه درخواست دسترسی به سامانه نیما از هفتم مهرماه آغاز شده است، گفت: در نخستین روز ثبت نام میزان مراجعه متقاضیان بیش از حد انتظار بوده که البته مراجعه کنندگان باید به صورت کتبی درخواست ارایه کنند و اغلب ثبت نام کنندگان از واردکنندگان جدید هستند که قبلا از سامانه نیما استفاده نکرده اند. 
میرمهدی خاطرنشان کرد: البته احتمالا برخی واردکنندگان از قبل از سامانه نیما استفاده می کردند که مشخص نیست در این مرحله آیا آنها نیز ملزم به دریافت کد دسترسی هستند یا خیر.
در مورد این سمانه جدید باید بگوییم که چندی پیش، بانک مرکزی با اعلام آمادگی برای ایجاد دسترسی فعالان بخش خصوصی به سامانه نیما اعلام کرد که برای ایجاد شفافیت در فرآیند فروش ارز حاصل از صادرات و تامین ارز واردات، آمادگی ایجاد دسترسی لازم برای ارائه اطلاعات مربوطه به فعالان مرتبط با حوزه اتاق ها، انجمن ها و اتحادیه ها را دارد.
پس از این مقرر شد که افراد حقیقی و حقوقی فعال در واردات کالا اگر به دریافت ارز و دسترسی به سامانه نیما نیاز دارند به اتحادیه ها درخواست دهند تا اتحادیه با تحویل درخواست به بانک مرکزی کد دسترسی درخواست کنندگان را دریافت کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :