آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 246032
تاریخ انتشار : 9 مهر 1397 7:35
تعداد بازدید : 565

درج کد استحصال ارز دیجیتال در سایت ها ممنوع است

به دنبال شیوع معضل جدید استخراج مخفیانه ارزهای دیجیتال در سایت های دولتی و استفاده از پردازنده کامپیوتر کاربر، وزیر ارتباطات از ارائه گزارش به پلیس فتا برای پیگیری این تخلف خبر داد.
undefined
مهر - موضوع استخراج مخفیانه ارز دیجیتال از سایت های اینترنتی طی چندماه گذشته در کشور شیوع یافته است.
روش های مختلفی برای استخراج ارزهای دیجیتال وجود دارد و با توجه به سودآوری بسیار بالای آن ها، فرایند ماینینگ (استخراج) از جذابیت خاصی برای ماینرها برخوردار است که در این روش، از پردازنده کاربر به محض ورود به سایت موردنظر، برای استخراج ارز رمز استفاده می شود.
در این زمینه مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای در چند ماه اخیر در گزارشی اعلام کرد که «بررسی های فنی نشان می دهد که از نیمه دوم فروردین ماه امسال، بدافزار استخراج کننده ارز دیجیتال در سطح شبکه اینترنت در کشور شیوع یافته است.» این مرکز همچنین درخصوص سوءاستفاده برخی سایت ها از توان پردازشی رایانه بازدیدکنندگان برای استحصال بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال هشدار داده بود. هم اکنون نیز شواهد نشان می دهد که این روش غیراخلاقی به ویژه در سایت های دولتی شیوع یافته است و برخی کارشناسان نرم افزار در شبکه اجتماعی توئیتر وجود کدجاوا اسکریپت ماینینگ را روی برخی سایت های دولتی به وزیر ارتباطات گزارش کرده اند.
یکی از این تخلفات در بخش استعلام خلافی سایت پلیس راهور دیده شد و کاربری در توئیتر خطاب به وزیر ارتباطات گفت که «در خصوص این موضوع، آیا بخشنامه ای وجود ندارد؟»
محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید براینکه «نیازی به بخشنامه نیست و وجود کدهای استحصال ارزهای دیجیتال در سایت پلیس راهور یک تخلف است»، گفت: «مراتب را همان زمان به پلیس فتا منعکس و پیگیری کردند.»
دیروز نیز برخی اخبار از استخراج مخفیانه ارز دیجیتال در سایت دانشگاه آزاد اسلامی واحد شرق تهران حکایت دارد. به نحوی که با ورود به سایت این دانشگاه، کاربر متوجه می شود که استفاده از پردازنده وی به بالاترین سطح رسیده و سیستم با کندی خاصی روبه رو می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :