آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 245855
تاریخ انتشار : 4 مهر 1397 0:3
تعداد بازدید : 244

مسوول اجرایی سامانه MCMC سازمان اورژانس:

سامانه تسریع در نقل و انتقال بیماران راه افتاد

مسوول اجرایی سامانه MCMC سازمان اورژانس کشور گفت: به وسیله این سامانه اعزام و نقل و انتقال بین بیمارستانی بیماران تسریع خواهد شد.
undefined
فارس - لیلا خیراتی مسوول اجرایی سامانه MCMC سازمان اورژانس کشور گفت: در سامانه MCMC داده ها از بیمارستان ها به صورت مستقیم دریافت و پایش می شوند که این موضوع برای مدیران و تصمیم گیران کلان وزارت بهداشت حائز اهمیت است.
وی افزود: این سامانه در واقع واحدی است که مدیریت و نظارت برخی از فرایندها را بر عهده داشته و این فرایندها بسیار گسترده هستند.
خیراتی گفت: اعزام و نقل و انتقال بین بیمارستانی بیماران از جمله این فعالیت ها بوده که ساماندهی این فرایند با سامانه MCMC انجام می شود و به راحتی مشکلات اعزام ها تحت بررسی قرار می گیرند.
مسوول اجرایی سامانه MCMC سازمان اورژانس کشور ادامه داد: به محض ورود اطلاعات فرم اعزام بیمار، این فرم در سطح دانشگاه و وزارت بهداشت قابل رؤیت خواهد بود تا فرایند به صورت صحیح انجام شود.
خیراتی با بیان اینکه این سامانه باعث می شود ارتباط ۳ جانبه بین بیمارستان، دانشگاه و وزارت بهداشت برقرار شود، توضیح داد: مشکلات بیمارستانی در این سامانه ثبت می شوند و شاخص ها و آمارهایی که برای زمان بحران مورد نیاز سازمان اورژانس کشور است در اختیار این سازمان قرار داده می شود تا بتوانیم ظرفیت های خود را شناسایی کنیم.
وی ادامه داد: هرکس به عنوان مددجو به بیمارستان ها مراجعه کند اگر نیاز به انتقال به سطح بالاتری از خدمات را داشته باشد فرایند این کار از مراکز MCMC پایش شده و این سامانه در تسهیل فرایند نقش بسزایی ایفا می کند.
مسوول اجرایی سامانه MCMC سازمان اورژانس کشور افزود: با این سامانه ظرفیت بیمارستان ها شناسایی می شود و می توانیم در مواقع بحران مدیریت صحیحی داشته باشیم.
خیراتی گفت: در حال حاضر این سامانه در سراسر کشور عملیاتی شده و تمام بیمارستان های کشور اعزام های خود را در آن به ثبت می رسانند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :