آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243513
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1397 9:59
تعداد بازدید : 388

جاسوسی از صفحه نمایش رایانه با میکروفون

هکر می تواند به صداهای آکوستیکی که از صفحه نمایش می آید گوش دهد و این صدا می تواند برای تشخیص محتوای نمایش داده شده روی صفحه نمایش استفاده شود؛ به عبارت دیگر، هر شخصی با دانش فنی خوب، می داند چگونه می تواند به راحتی فعالیت های رایانه ای اشخاص را جاسوسی کند.
undefined
تسنیم- در این حمله که محققان آن را Synesthesia نامیده اند، هکرها می توانند محتوای یک صفحه نمایش راه دور را آشکار سازند، دسترسی به اطلاعات حساس بالقوه را که تنها مبتنی بر نشت آکوستیک مبتنی بر محتوا از صفحات LCD هستند را فراهم آورند. صفحات LCD با هر دو نور پس زمینه CCFL و LED تحت تأثیر این حملات قرار گرفته اند.
صداهای ظریف آکوستیک از طریق میکروفون های معمولی داخل وب کم ها یا صفحات نمایش، گوشی های هوشمند یا بلندگوی هوشمند جاسازشده بر روی میز کنار صفحه نمایش، از فاصله 10 متری با استفاده از یک میکروفون پارابولی، از طریق میکروفون وب کم متصل شده در طی اسکایپ، Google Hangouts یا دیگر جریان های چت صوتی یا از طریق ضبط های یک دستگاه نزدیک مانند Google Home یا Amazon Echo، قابل جمع آوری است.
صداهای مربوطه بسیار ضعیف و پرقدرت هستند و گوش انسانی قادر به شنیدن آن نیست؛ بنابراین کاربران نمی توانند شک کنند این انتشارات وجود دارد و اطلاعات مربوط به محتوای صفحه نمایش آنها به هر کسی که جریان های صوتی را دریافت می کند، منتقل می شود.
اغلب کاربران تلاش می کنند وب کم های (و بنابراین میکروفون) خود را نزدیک صفحه نمایش جای دهند تا بتوانند در حین کنفرانس ویدیویی تماس چشمی برقرار کنند و در نتیجه اندازه گیری های با کیفیت بالایی را برای مهاجمان خواستار ارایه می دهند. محققان به منظور بررسی این نوع حملات، برنامه آزمایشی کوچکی ساختند که الگوهای خطوط سیاه و سفید متناوب افقی با ضخامت برابر (با واحد پیکسل) را که به آنها Zebra می گویند، نمایش می دهد.دوره تناوب یک Zebra، فاصله بین دو نوار سیاه مجاور (با واحد پیکسل) است؛ پس از اجرای برنامه، تیم تحقیقاتی، صدای پخش شده از صفحه نمایش Soyo DYLM2086 را در حین نمایش چندین Zebra ضبط کردند. در هر دوره مختلف از نوارها، فرکانس صدای آلتراسونیک در یک حالت قابل پیش بینی تغییر یافت.با کمک الگوریتم یادگیری ماشین (داده ها را تجزیه و تحلیل می کند تا پیش بینی کند چه چیزی بر روی صفحه نمایش کاربر بوده است)، محققان توانستند ضبط شده ها را ترجمه کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :