آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243498
تاریخ انتشار : 26 شهریور 1397 9:14
تعداد بازدید : 418

مجازات متخلفان طب سنتی در فضای مجازی

مشاور وزیر و سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت با اشاره به ابلاغ قانون ممنوعیت تبلیغات محصولات و خدمات غیر مجاز و آسیب رسان به سلامت در فضای مجازی، از برخورد جدی با متخلفان حوزه طب سنتی ایرانی و سوء استفاده گران از اقبال مردم به این آموزه ها و خدمات، خبر داد.
undefined
وبدا- محمود خدادوست با اشاره به اقبال روزافزون از خدمات طب سنتی ایرانی به دلیل ریشه دار بودن در فرهنگ و باور مردم و اتکای آن بر دانش بومی، گفت: متاسفانه این افزایش گرایش مردمی، منجر به ورود افراد غیر متخصص در حوزه طب سنتی ایرانی و مکمل شده است که علاوه بر به مخاطره انداختن سلامت مردم، طب سنتی ایرانی قانونمند و منطقی را نیز زیر سوال برده است.    
سرپرست دفتر طب ایرانی وزارت بهداشت افزود: براساس قانون، تنها پزشکان حق ورود به حوزه درمان را دارند و طب سنتی ایرانی نیز که در حال حاضر در دانشگاه های بزرگ علوم پزشکی کشور تدریس می شود، از این قاعده مستثنی نیست.
خدادوست تاکید کرد: متاسفانه با تسهیل دسترسی مردم به انواع شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی، سودجویان حوزه طب سنتی ایرانی و مکمل از این فضاها نیز در راستای دستیابی به اهداف سودجویانه خود استفاده کرده و رشد قابل توجهی در انواع شبکه های اجتماعی داشته اند که فعالیت آنان نیازمند رسیدگی و ارجاع به سازمان های قانونی ذی ربط است.
وی با بیان این که فعالیت این افراد در فضای مجازی همواره توسط این دفتر در دست پیگیری بوده است، افزود: رسیدگی دقیق به این تخلفات نیازمند قانونی محکم و کاملا بازدارنده بود که خوشبختانه با ابلاغ قانون ممنوعیت تبلیغات محصولات و خدمات غیر مجاز و آسیب رسان به سلامت در فضای مجازی از سوی مجلس شورای اسلامی، می توان پیگیری های موثرتری در این زمینه انجام داد.
مشاور وزیر بهداشت همچنین به تفاهم نامه این دفتر با سازمان تعزیرات حکومتی اشاره کرد و گفت: این تفاهم نامه نیز اقدام موثری در حوزه برخورد با متخلفان حوزه طب سنتی ایرانی و مکمل است که تا به امروز شبکه های اجتماعی و فضاهای مجازی فعال بسیاری برای پیگرد به سازمان تعزیرات معرفی شده اند.  


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :