آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243452
تاریخ انتشار : 25 شهریور 1397 10:38
تعداد بازدید : 773

دبیر کارگروه فیلترینگ:

رفع فیلتر سایت های فروش بلیت بعد از دریافت مجوز

معاون دادستان کل کشور گفت: فیلتر برخی سایت های غیرمجاز فروش بلیت هواپیما به درخواست معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان هواپیمایی کشوری انجام شده است.
undefined
فناوران - روز پنج شنبه 180 سایت فعال در زمینه بلیت هواپیما در کشور فیلتر شد. در همان زمان این شایعه مطرح شد که این سایت ها به درخواست سازمان هواپیمایی کشوری، ایران ایر و یا سازمان میراث فرهنگی فیلتر شده اند که هر سه نهاد این شایعه را تکذیب کردند. در واقع دولتی ها مدعی بودند که دادستان راسا وارد عمل شده و صرفا درباره سایت های مجاز از سازمان هواپیمایی کشوری استعلام گرفته است.
شوت کردن توپ به زمین قوه قضاییه سبب شد تا عبدالصمد خرم آبادی معاون دادستان کل کشور در امور فضای مجازی در کانال شخصی خود درباره  فیلتر برخی از سایت های غیر مجاز فروش بلیط هواپیما توضیح دهد: 
«سازمان هواپیمایی کشوری یکی از علل بالا رفتن قیمت بلیط هواپیما و برخی دیگر از نابسامانی های مربوط به حوزه فروش بلیط را فعالیت سایت های غیر مجاز مربوط به خدمات مسافرتی اعلام کرده و با ارایه فهرست برخی از این سایت ها از دستگاه قضایی درخواست کرده بمنظور جلوگیری از اجحاف به مسافران و ممانعت از اخلال در شبکه فروش بلیط از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری نماید. 
به موجب تبصره ۱ ماده ۷ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی، وزارت راه مرجع صدور و تمدید مجوز دفاتر خدمات مسافرتی است و بموجب تبصره ۲ ماده مذکور فعالیت دفاتر مسافرتی فاقد مجوز، جرم است و باید از ادامه فعالیت آن ها جلوگیری شود؛ بنابراین درخواست فیلتر سایت های فاقد مجوز از ناحیه سازمان هواپیمایی کشوری در چارچوب وظایف قانونی آن سازمان بعمل آمده است
جای تعجب است که بخشی از دولت در اجرای تبصره های ۱ و ۲ قانون توسعه صنعت ایرانگردی و جهانگردی فعالیت سایت های غیر مجاز فروش بلیط هواپیما را اجحاف به مسافران و اخلال در شبکه توزیع بلیط تلقی کرده و مصرانه تقاضای فیلتر سایت های مذکور را می نماید و بخش دیگر از دولت این اقدام را تقبیح کرده و در فضای مجازی علیه آن جوسازی می کند.
وی در پایان تاکید کرد: سایت های فیلترشده به محض دریافت مجوز و اعلام سازمان هواپیمایی کشوری رفع فیلتر خواهند شد».


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :