آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243425
تاریخ انتشار : 12 شهریور 1397 1:58
تعداد بازدید : 815

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هشدار داد:

افزایش شمار کشته های جاده ای به دلیل نبود ارتباطات

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید به اینکه زبان هنر برای ارائه گزارش به مردم بهترین زبان است، گفت: «همه جا و همه وقت در دسترس» شعار وزارت ارتباطات در دولت است.
undefined
فناوران - نمایشگاه عکس «همه جا در دسترس» که هدف آن «تصویر کشیدن پیامدهای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم و دورافتاده» است، صبح دیروز با حضور محمد آذری جهرمی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات افتتاح شد.
مسابقه عکس «همه جا در دسترس» با هدف به تصویر کشیدن پیامدهای توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم و دورافتاده از 30 تیرماه آغازبکار کرد و با حضور وزیر ارتباطات، همه آثار این مسابقه در نمایشگاهی در معرض دید عموم قرارگرفت.
سخنگوی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در باره این نمایشگاه گفت: تلاش هایی در سال های گذشته برای گسترش و ایجاد زیرساخت های ارتباطات و فناوری اطلاعات در سراسر ایران و به خصوص در مناطق محروم انجام که به تسهیل در زندگی مردم این مناطق و ایجاد کسب و کارهای مبتنی بر فناوری اطلاعات منجر شده است. جمال هادیان افزود: توسعه ارتباطات و فناوری اطلاعات در مناطق محروم و دورافتاده پیامدهای مختلفی را به همراه داشته که بهترین شیوه بازنمایی آن در تصویرها و عکس است؛ به همین دلیل تصمیم گرفته شد از ظرفیت هنرمندان عکاس سراسر کشور در قالب مسابقه استفاده شود.

 اعلام ضریب نفوذ ارتباطات در روستاها
جواد آذری، وزیر ارتباطات در آیین پایانی مسابقه عکس «همه جا در دسترس» با بیان این که یکی از اهداف برگزاری این جشنواره گزارش خدمات ارائه شده به مردم است، گفت: زبانی بهتر از زبان هنر برای ارایه گزارش اقدامات انجام شده به مردم وجود ندارد و این گزارش از طریق قاب دوربین عکاسان هنرمند کشور انجام شد.
وی با تقدیر از وزرای پیشین ارتباطات از ابتدای انقلاب تاکنون، افزود: در یک سال گذشته تلاش کردیم که هر آنچه که از گذشتگان به ما رسیده است را به خوبی پیش ببریم و هم اکنون در 1242 شهر کشور به طور صددرصد خدمات پهن باند ارایه می شود و در روستاها و مناطق محروم نیز با ضریب نفوذ 54 درصد ارتباطات است.
آذری جهرمی ادامه داد: یکی از اهداف این مسابقه استفاده از هنر برای ترویج کاربردهای فناوری اطلاعات است.
وی افزود: فناوری اطلاعات در دنیا باعث تحول دیجیتال شده است و ما نیز برای رسیدن به ایران دیجیتال فناوری اطلاعات را در همه عرصه ها پیگیری می کنیم.
آذری جهرمی گفت: ظرفیتی بالاتر از ظرفیت هنر برای معرفی و فرهنگسازی زیرساخت ها و کاربردهای فناوری اطلاعات وجود ندارد و می توانیم با دید تیزبین، نگاه هنری و لطیف این مسیر را به پیش ببریم.
وی با بیان تاکید مقام معظم رهبری در بهتر ارائه کردن گزارش اقدامات انجام شده، افزود: باید از ظرفیت بی نظیر اهالی هنر و فرهنگ کشور برای فرهنگ سازی و گزارش عملکرد در این حوزه استفاده کنیم.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص برگزاری نشستی که مدتی پیش با طنزپردازان داشته است، گفت: در این نشست طنزپردازان نکات خوبی را با کلام انتقادی و طنز مطرح کردند که ظرایفی در آن وجود داشت که ما تاکنون کمتر متوجه این نکات شده بودیم و این از ویژگی های زبان گویای هنر است که مشکلات را طوری مطرح می کند که بهتر درک و فهمیده شود.

 افزایش شمار کشته های جاده ای به دلیل نبود ارتباطات
آذری جهرمی  درباره سفرهای استانی خودش دریک سال گذشته، افزود: در این سفرها در جاده هایی تردد کردیم که دارای ارتباط نبودند و به همین علت بسیاری از هموطنان جان خود را به دلیل عدم دسترسی به امداد از دست داده اند و این نشان می دهد که در دنیای امروز زندگی و جان مردم به ارتباطات بستگی دارد.
وی با بیان این که به عنوان وزارت ارتباطات ایجاد ارتباطات با کیفیت در تمام کشور را وظیفه خود می دانیم گفت: البته برخی افراد ایجاد ارتباط در کل کشور را ناصواب می دانند اما باید تمام جوانب این کار دیده شود و تلاش کنیم با کمک یکدیگر نکات مثبت توسعه ارتباطات را افزایش دهیم و تبعات منفی آن را کم کنیم.
وی با تاکید به اینکه خدمات نیز باید جدا از ارتباطات به روستاها و مناطق محروم ارائه شود، افزود: در یک سال گذشته در 1250 روستا خودپرداز نصب شده است که روستاییان بسیاری بدون اینکه کیلومترها تردد کنند خدمات مالی مورد نیاز خود را دریافت می کنند.
وزیر ارتباطات با بیان این که «همه جا و همه وقت در دسترس» شعار وزارت ارتباطات در دولت است،گفت: از برنامه های وزارت ارتباطات در دسترس بودن و استفاده همه مردم از فناوری اطلاعات است که این کار بخشی از حقوق شهروندی نیز محسوب می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :