آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243369
تاریخ انتشار : 11 شهریور 1397 9:47
تعداد بازدید : 277

شکایت از هیات رییسه مجلس درباره سامانه ثبت دستمزد

یک نماینده مجلس گفت: سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران باید برای همه مردم در دسترس باشد و مدیران و مسوولان هر سه قوه باید حقوق و مزایای خود را اعلام کنند.
undefined
مهر- حسینعلی حاجی دلیگانی گفت: قانونگذار دولت را مکلف کرده که سامانه اعلام عمومی حقوق و مزایای مدیران و مسوولان را راه اندازی کند. از زمان تصویب ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه در اسفند سال ۹۵ دولت یک سال زمان داشت که این کار را انجام دهد که متاسفانه تعلل کرده و اکنون شاهدیم که ۶ ماه از مهلت قانونی که مجلس به دولت داده نیز گذشته و هنوز این سامانه راه اندازی نشده است.
وی ادامه داد: اخیرا رییس سازمان اداری استخدامی گفته این سامانه را نمی توانیم در دسترس عموم قرار دهیم و باید زیرساخت های آن فراهم شود. این موضوع از دید مجلس پذیرفته نیست و سامانه ثبت حقوق و مزایای مدیران باید برای همه مردم در دسترس باشد و مدیران و مسوولان هر سه قوه باید حقوق و مزایای خود را اعلام کنند.
نماینده مردم شاهین شهر در مجلس گفت: انتقادی که به مجلس وارد است این است که مجلس باید پیشقدم می شد و حقوق و مزایای نمایندگان را در این سامانه وارد می کرد؛ طبق گفته معاون رییس جمهور، تاکنون مجلس این کار را انجام نداده و همین کم کاری مجلس و تعلل در اجرای قانون باعث شده بخش نظارتی مجلس لنگ بماند و به قول معروف زبان مجلس در قبال مسوولان دولتی در این زمینه کوتاه باشد.
وی افزود: ما طرح شکایت از هیات رییسه مجلس را به کمیسیون اصل نود می بریم که چرا هیات رییسه در اجرای قانون تعلل و کوتاهی کرده است. قطعاً هر کسی در مجلس، دولت یا قوه قضائیه در قبال اجرای این قانون بایستد متضرر خواهد شد.
حاجی دلیگانی در پاسخ به این سوال که این قانون مشمول سازمان هایی مانند تامین اجتماعی و شرکت های زیر مجموعه مانند شستا و صندوق بازنشستگی می شود، گفت: این شرکت ها هر وقت که به ضررشان باشد می گویند خصوصی هستیم و هر وقت به نفع شان باشند خودشان را دولتی جا می زنند ولی این قانون مختص همه شرکت ها و سازمان هاست و البته تاکید ما در اینگونه جاها که می تواند حیات خلوت باشد بیشتر است که حقوق و مزایای آنها ثبت و در دسترس عموم قرار گیرد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :