آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243239
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1397 10:2
تعداد بازدید : 400

ثبت 510 هزار انبار در سامانه جامع انبارها

راه اندازی «سامانه جامع انبارها» و تلقی کالاهای موجود در انبارهای ثبت نشده در این سامانه به عنوان قاچاق، از تدابیر عملی و تاثیرگذار دولت برای مقابله با پدیده شوم احتکار و موج آفرینی در بازار در ماه های اخیر است.

ممکن است هنگامی که در خلوت خویش به مسائل مهم می اندیشید و یا پس از برخورد با برخی از دوستان، همکاران و اطرافیان خود که عقایدی مخالف عقیده شما دارند؛ بارها از خود بپرسید چگونه می توانم وجود خدا را برای خویش اثبات کنم و یا با چه روشی می توانم به دیگرانی که خدا را باور ندارند اثبات کنم که این عالم، خداوندی دارد و ممکن نیست به صورت اتفاقی به وجود آمده باشد. بهتر است نگران این مساله نباشید و بدانید دانشمندان دینی برای اثبات وجود خدا راه های متعددی بیان کرده اند مانند: برهان فطرت، برهان امکان، برهان ضرورت و وجوب و...[1] این نوشته در پی بیان یکی از آن راه ها است که شما با هر سطح علمی می توانید به سادگی از آن استفاده کرده، با دیگران نیز وارد گفت و گو شوید. نام این راه «برهان نظم» است.

می دانید چرا برای اثبات وجود خدا راه های مختلفی را بیان می کنند؟

جواب: راه های اثبات خدا مانند پل های مختلفی است که بر روی یک رودخانه ساخته اند؛ حتماً متعجب شدید!

توضیح بیشتر: عده ای را تصور کنید که تصمیم گرفته اند از رودخانه ای خروشان عبور کنند برخی باری سبک در حد یک ساک دستی به همراه دارند و برخی با ماشین سواری خود که دارای وزنی متوسط است، آمده اند و برخی دیگر با یک ماشین باربری سنگین آمده اند؛ بر روی رودخانه هم پل های کوچک و بزرگ و متوسطی وجود دارد، حتماً تصدیق می کنید که هر دسته باید از پل مناسب بار خویش استفاده کنند تا موفق به عبور از رودخانه شوند.

فکر انسان هم گاهی سبک بار است گاهی دارای باری با  وزن متوسط است و گاهی دارای باری است با وزن زیاد؛ وقتی انسان می خواهد با فکر خویش خدا را اثبات کند باید راهی را انتخاب کند که مناسب فکر و اندیشه اوست.

شاید بپرسید چه چیزی باعث سنگینی یا سبک باری فکر می شود؟

در پاسخ می گوییم: هر چقدر فکر انسان با شبهه های بیشتری مواجه شود، سنگین تر خواهد شد و انسان برای رسیدن به حقیقت باید راه دشوارتری را بپیماید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :