آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243237
تاریخ انتشار : 7 شهریور 1397 9:59
تعداد بازدید : 424

رییس کمیته مخابرات مجلس:

تلاش برای پیوستن ناجا به GSB ادامه دارد

رییس کمیته مخابرات مجلس گفت: سازمان شهرداری ها و دهیاری ها برای پیوستن به سامانه جامع مرکز ملی تبادل اطلاعات (GSB) موافقت کرده اند و تلاش برای متقاعد کردن ناجا برای پیوستن به این سامانه ادامه دارد.
undefined
ایسنا -  رمضانعلی سبحانی فر گفت: عزم جدی کمیته مخابرات مجلس همراه کردن همه قوا و دستگاه هایی است که باید به دولت الکترونیکی بپیوندند.
نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: در مذاکراتی که با ناجا داشتیم در تلاشیم این نیرو را برای پیوستن به سامانه جامع مرکز ملی تبادل اطلاعات متقاعد کنیم البته قوه قضاییه نیز هنوز به این سامانه نپیوسته است که در صددیم با تشریح ابعاد و مزیت های سامانه مذکور و اطمینان دادن درباره عدم تداخل کاری قوای مجریه و قضاییه، این قوه را نیز برای پیوستن به این سامانه متقاعد کنیم.
وی ادامه داد: در برنامه زمانبندی یک ماهه جلسات دولت الکترونیکی در کمیته مخابرات کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه خواهد داشت و ان شاءالله تا پایان سال ۱۳۹۷ همه قوا و دستگاه های دولتی، حکومتی و عمومی را به پیوستن به این سامانه متقاعد خواهیم کرد.
سبحانی فر یادآور شد: موضوع دولت الکترونیکی جزو تکالیف قانون برنامه ششم توسعه است که به تازگی در دستور کار جدی کمیسیون صنایع و معادن قرار گرفته است. به اشتراک گذاشتن داده ها و اطلاعات سامانه های دستگاه های اجرایی، عمومی و قضایی در سامانه جامع مرکز ملی تبادل اطلاعات از تکالیف همه دستگاه هایی است که به اشکال مختلف با ارباب رجوع سر و کار دارند. در نشست هایی که به صورت مرتب با دستگاه های مسؤول داریم در جریان روند اشتراک گذاری ها قرار گرفته و به آنان تاکید می کنیم که در دوره زمانی مشخصی به این سامانه متصل شوند.
وی گفت: با فراگیر شدن دولت الکترونیکی بین دستگاه ها و نهادهای مربوطه  امضاهای طلایی و سوءاستفاده های اداری و مالی تا حدود بسیار زیادی کاهش خواهد می یابد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :