آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243169
تاریخ انتشار : 5 شهریور 1397 13:29
تعداد بازدید : 516

دسترسی عمومی به سامانه ثبت حقوق مدیران معطل تاییدیه امنیتی

رییس سازمان اداری و استخدامی گفت: زمانی که امنیت کامل سامانه ثبت حقوق و مزایا تایید شد، دسترسی به این سامانه برای عموم مردم و دستگاه های نظارتی فراهم می شود.
undefined
مهر- جمشید انصاری معاون درباره سرنوشت سامانه ثبت حقوق و دستمزد گفت: این سامانه که مطابق با ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه به دولت تکلیف شده، از ابتدای سال گذشته در دستور کار دولت و سازمان اداری و استخدامی کشور قرار گرفته، اما طراحی آن با پیچیدگی هایی همراه بوده است که علت آن به وضعیت خاص پرداخت حقوق در ایران باز می گردد.
معاون رییس جمهور با بیان اینکه تمام دستگاه های اجرایی ایران راسا حقوق پرداخت می کنند، افزود: نقاط تماس زیادی باید اطلاعات خود را در این سامانه وارد و کاربرانی هم که از آن  تغذیه می کردند، باید تعریف می شدند.وی با بیان ای نکه اواخر فرودین ماه طراحی این سامانه به پایان رسیده و ۱۸ اردیبهشت به دستگاه ها ابلاغ شده است گفت: از این تاریخ به بعد می بایست کلیه دستگاه ها این سامانه را مستقر و کلیه پرداخت های خود را درون آن وارد و بارگذاری می کرده اند.انصاری با بیان اینکه امروز نزدیک ۶۰۰ دستگاه مقررات خود و ۴۲۰ دستگاه اسامی کارکنان خود را در این سامانه وارد کرده اند، گفت: در مجموع دوهزار و ۱۰۹ کاربر برای آموزش باید در این سامانه حضور داشته باشند. همچنین هزار و ۱۳۰ دستگاه باید نقطه ورود اطلاعات در این سامانه را داشته باشند که تا کنون ۶۲۶ دستگاه مقررات استخدامی خود را وارد کرده اند، ۵۸۱دستگاه مشخصات کارکنان خود، ۳۲۳ دستگاه اطلاعات حقوق فروردین خود، ۲۸۱ دستگاه اطلاعات حقوق اردیبهشت و خرداد و ۲۳۰ دستگاه اطلاعات حقوق تیر ماه را در این سامانه وارد کرده اند.
وی درباره بارگذاری کامل این سامانه گفت: طبق برنامه ریزی های انجام شده در مورد دستگاه های دولتی بارگذاری این سامانه تا پایان تابستان انجام می شود، ولی در مورد دستگاه های خارج از دولت اطلاعات هنوز در سامانه بارگذاری نشده است.انصاری درباره دسترسی عموم مردم به این سامانه تصریح کرد: امنیت کلیه سامانه های طراحی شده در کشور برای جلوگیری از نفوذ و هک آنها در وزارت اطلاعات و شورای عالی فضای مجازی مورد تایید قرار می گیرند. امنیت بخش هایی از این سامانه هم مورد تایید قرار گرفته، اما همچنان بخش هایی از آن مورد بررسی است؛ بنابراین دسترسی به این سامانه تا زمانی که امنیت آن از سوی مراجع ذی ربط مورد تایید کامل قرار نگیرد اصولی و درست نیست. زمانی که امنیت کامل آن تایید شد، دسترسی به این سامانه برای عموم مردم و دستگاه های نظارتی فراهم می شود.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :