آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 243138
تاریخ انتشار : 4 شهریور 1397 11:17
تعداد بازدید : 235

رییس صندوق نوآوری اعلام کرد:

تخلفات شرکت‎ های دانش‎بنیان برای دریافت وام صندوق نوآوری

رئیس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی برخی موارد که جزو تخلفات شرکت‎های دانش‎بنیان برای دریافت وام از صندوق می‎شود را اعلام کرد.
undefined
مهر- بهزاد سلطانی در خصوص  طرح های موفق و ناموفق که صندوق نوآوری و شکوفایی از آنها حمایت کرده است، گفت: طرح هایی که معمولا از سوی صندوق نوآوری و شکوفایی حمایت می شوند دانش‎بنیان و تایید شده هستند.
وی با بیان اینکه برخی از طرح‎ها خاتمه یافته موفق و برخی طرح ها ناموفق هستند، گفت: برخی شرکت‎‎ها نمی‎توانند یا نتوانسته‎اند طرحشان را پیش ببرند؛ در این خصوص می‎توان گفت شکست فنی یا موردی بوده که باعث شده طرح به نتیجه نرسد؛ تا کنون  ۱۱۳۰ طرح خاتمه یافته موفق و  ۲۹ طرح خاتمه یافته ناموفق داشته‎ایم.
رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی در خصوص برخی تخلفات برای دریافت وام از صندوق نوآوری و شکوفایی گفت: برخی از شرکت‎ ها قصد سواستفاده دارند و درصدد دریافت وام از صندوق  هستند کارشان به نوعی تخلف محسوب می‎شود؛ یعنی پولی که از صندوق دریافت کرده اند را صرف تولید محصول نمی‎کنند. در این خصوص موردی تا کنون وجود نداشته و چنین سواستفاده‎ای نداشته‎ایم.
سلطانی با بیان اینکه صندوق نوآوری و شکوفایی همواره پیش از اختصاص وام به طرحی، آن شرکت را ارزیابی می‎کند، گفت: از طرفی شرکت‎ هایی هم هستند که با سوابق مختلف به صندوق برای دریافت وام مراجعه می کنند؛ اما این شرکت‎ ها بعضا از ارگان های دولتی دیگر نیز وام گرفته اند که این مورد هم تخلف است.
وی ادامه داد: صندوق نوآوری تا جایی که زیرساخت اطلاعاتی وجود داشته باشد جلوی این موضوع را می گیرد؛ یعنی اگر شرکتی برای اجرایی سازی طرحش از چندین ارگان مختلف وام دریافت کرده و باز هم درخواست وام از صندوق دارد به نوعی تخلف کرده و صندوق به آنها وام اختصاص نمی‎دهد.
سلطانی با بیان اینکه برخی شرکت‎ ها هستند که از هیچ ارگانی وامی دریافت نکرده اند، افزود: ارزیابی های صندوق بر این مبناست که تا حد امکان از این اقدام یعنی دریافت وام از چندین ارگان جلوگیری کند؛ بالاخره باید بین کسانی که وام می گیرند و کار انجام می‎دهند و کسانی که کار انجام نمی‎دهند فرقی وجود داشته باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :