آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242818
تاریخ انتشار : 24 مرداد 1397 8:47
تعداد بازدید : 829

وعده راه اندازی آزمایشگاه ارزیابی پیام رسان های بومی

مرکز تحقیقات مخابرات ایران موضوع راه اندازی آزمایشگاه ارزیابی و اعتبارسنجی خدمات شبکه های پیام رسان بومی در کشور را در قالب یک کارگاه آموزشی مورد بررسی قرار داد.

مهر - از آنجایی که تست و ارزیابی نرم افزار به عنوان یک فرایند کلیدی در تضمین کیفیت سیستم های نرم افزاری ایفای نقش می کند و این ارزیابی به عنوان یک صنعت در حوزه نرم افزار محسوب می شود، کارگاه آموزشی بررسی و امکان سنجی راه اندازی آزمایشگاه ارزیـابی و اعتبارسنجی خدمات پیام رسان توسط پژوهشکده فناوری اطلاعات پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات (مرکز تحقیقات مخابرات)، با حضور پژوهشگران، ناظران و و جمعی از مدیران مرتبط با این پروژه برگزار شد.
ارزیابی نرم افزارها و پیام رسان ها از آن جهت که نقاط ضعف و قوت آنها شناسایی شده و کاربران را برای استفاده از آنها راهنمایی می کند، از اهمیت بالایی برخوردار است. از این رو هدف از برگزاری این کارگاه، تست و ارزیابی نرم افزار فرآیند اجرای یک برنامه کاربردی (اپلیکیشن) با هدف پیدا کردن اشکالات و متعاقبا بهبود کیفیت آن عنوان شد.
در این راستا برای ارزیابی پیام رسان های بومی در آزمایشگاه باید نیازمندی های تست و بخش های مختلف مورد ارزیابی، شناسایی شوند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :