آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242518
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1397 9:49
تعداد بازدید : 568

فروش مک بوک به حداقل رسید

تازه ترین آمارها حاکی است که لپ تاپ های مک بوک اپل به کمترین میزان فروش خود در هشت سال اخیر رسیده اند.

ایسنا- بر اساس گزارش وب سایت سی نت، بر اساس آمارهای منتشر شده از نیمه نخست سال جاری میلادی، اپل کمترین میزان فروش رایانه های شخصی و لپ تاپ های مک بوک را به خود اختصاص داده است.
هفته گذشته اپل عنوان کرد که بالغ بر ۳ میلیون رایانه مک بوک را در سه ماهه دوم سال مالی جاری میلادی به فروش رسانده است که به وضوح نشان می دهد کم ترین میزان فروش این محصول از سال ۲۰۱۰ تاکنون را اپل به نام و نشان خود ثبت کرده است.
سه ماهه سوم سال ۲۰۱۰، اپل 3/47 میلیون رایانه مک بوک را به فروش رساند که کمترین میزان فروش این محصول تاکنون به شمار می رفت. از سه ماهه سوم سال ۲۰۱۳ تاکنون نیز نخستین بار است که اپل کمتر از ۴ میلیون دستگاه رایانه مک بوک را به فروش می رساند.
سال گذشته بود که اپل در همین مدت زمان و بازه زمانی، موفق شد بالغ بر۴ میلیون دستگاه رایانه مک بفروشد که این خود خبر از روند نزولی ۱۳ درصدی هر ساله نسبت به قبل می دهد.
به نظر می رسد که کاربران تمایل زیادی برای خریداری گوشی های آیفون، تبلت های آی پد و سایر لوازم جانبی اپل دارند؛ در حالی که تمایل چندانی برای تهیه لپ تاپ های مک بوک ندارند. البته یکی از مهم ترین دلایلی که موجب می شود استقبال چندان زیادی از رایانه های مک نشود، قیمت نسبتا بالا، عدم تطابق با سایر دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندرویید و ویندوز و همچنین عدم دریافت به روزرسانی های به موقع و قدرتمند است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :