آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242503
تاریخ انتشار : 17 مرداد 1397 9:6
تعداد بازدید : 721

تازه ترین نسخه آندرویید از راه رسید

جدیدترین نسخه سیستم عامل آندرویید موسوم به Android 9 Pie برای کاربران گوشی های پیکسل شرکت گوگل در دسترس است.

مهر- کاربران سایر گوشی ها باید منتظر باشند تا این به روزرسانی طی ماه های آینده در دسترس آنها 
قرار بگیرد. 
البته شرکت هایی مانند سونی، شیائومی، اچ دی ام گلوبال، اوپو، ویوو، وان پلاس و اسنشیال برای دریافت این به روزرسانی روی تولیداتشان برنامه ریزی کرده اند.
در نسخه به روز شده آندرویید یک نوار ناوبری جدید مورد استفاده قرار گرفته که جایگزینی برای آیکون های بازگشت، هوم و اپلیکیشن های در حال اجرا محسوب می شود.
 سیستم هدایت و کنترل مبتنی بر حالات سر و صورت، نوار ناوبری رفاه دیجیتال و برخی به روزرسانی ها برای رابط کاربری آندرویید ۹ بر مبنای فناوری هوش مصنوعی از تحولات مهم این نسخه از آندرویید است.
البته باید توجه داشت که قابلیت های مربوط به خدمات رفاه دیجیتال که برای تنظیم زمان خواب، مدیریت استفاده از برنامه ها و غیره کاربرد دارند هنوز به طور کامل به آندرویید ۹ اضافه نشده اند و کاربران باید تا پاییز و به روزرسانی این نسخه از آندرویید منتظر بمانند.
یکی دیگر از قابلیت هایی که قرار بود در آندرویید ۹ در دسترس باشد و هنوز به آن اضافه نشده، اسلایس نام دارد که دسترسی به برخی قابلیت های برنامه ها از بخش جستجوی آندرویید را ممکن می کرد. به عنوان مثال در صورت تایپ کردن کلمه Lyft در بخش جستجو، کاربران به دکمه تماس برای کرایه کردن تاکسی دسترسی می یابند، بدون اینکه نیازی به باز کردن خود برنامه مذکور داشته باشند. قرار است این خدمات هم در پاییز به آندرویید ۹ اضافه شود.
سیستم مدیریت تطبیق پذیر آندرویید ۹ با مدیریت بهتر استفاده از برنامه های پرکاربرد عمر باتری را افزایش می دهد و کنترل روشنایی نمایشگر بر مبنای نور محیط را هم تسهیل 
کرده است.
علاوه بر این هوشمند شدن بیشتر آندرویید پیشنهادات سیستم عامل مذکور را نیز متنوع تر و جذاب تر کرده و ممکن است در صورت تایپ متنی خاص آندرویید به شما پیشنهاد دهد که برنامه ای مرتبط را اجرا کنید. در نهایت ابزار عدم مزاحمت آندرویید موجب غیرفعال شدن اعلان های این سیستم عامل و دیگر پیام های مزاحم می شود. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :