آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242389
تاریخ انتشار : 14 مرداد 1397 11:19
تعداد بازدید : 603

سامانه پیشخوان مجوزهای کشور راه اندازی شد

فعالیت سامانه پیشخوان مجوزهای کشور با بارگذاری اولین مجوز عملیاتی شد.

مرکز پایش محیط کسب و کار - فعالیت سامانه پیشخوان مجوزهای کشور به نشانی الکترونیکی G4B.IR با بارگذاری اولین مجوزعملیاتی شد. این حرکت به معنای حذف سرگردانی مردم در مسیر دریافت مجوزها ست و بدین ترتیب، استعلام ها و بروکراسی پیچیده گرفتن تاییدیه ها و امضاءها بدون نیاز به حضور و پیگیری متقاضی مجوز به صورت الکترونیکی انجام گرفته و در واقع پروژه پنجره واحد اجرایی شده است.
بر اساس اولویت بندی انجام شده در خصوص انتخاب مراجع صدور مجوز و استعلامات بر اساس شاخص، پیاده سازی مجوزهای کشور بر روی سامانه پیشخوان مجوزهای کشور عملیاتی شد.
مجوز «پروانه های کسب و کارهای ایثارگری» به عنوان اولین مجوز کشور پس از برگزاری نشست های مشترک مدیریتی، فنی و فرآیندی از اول مرداد ماه سال جاری روی سامانه پیشخوان مجوزهای کشورعملیاتی شد. جهت صدور مجوز فوق، استعلامات احراز هویت اشخاص (سازمان ثبت احوال کشور)، تطبیق کد ملی و شماره تلفن همراه (سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی)، وضعیت ایثارگری (بنیاد شهید و امور ایثارگران) و وضعیت نظام وظیفه (نیروی انتظامی) به صورت متمرکز در این سامانه انجام می پذیرد.
الزام ارائه مدارک فوق از سوی متقاضی حذف و بسته های اطلاعات برای بررسی های قانونی به صورت سیستمی و برخط به مرجع صدور مجوز (مرکز اصناف و بازرگانان ایران) ارسال می شود.
بر اساس این گزارش، پس از مراجعه متقاضی به سامانه پیشخوان مجوزهای کشور و ثبت نام اولیه، نام کاربری و کلمه عبور به تلفن همراه ارسال می شود. در فرآیند صدور مجوز، هرگونه اعلانی که مد نظر باشد به صورت الکترونیکی به متقاضی ارسال می شود.
بر این اساس در پیشخوان مجوزهای کشور هر ایرانی دارای یک کارپوشه خواهد بود که می تواند تمام مجوزهای درخواست شده خود را از ابتدای درخواست تا صدور نهایی در آن رصد کند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :