آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242352
تاریخ انتشار : 13 مرداد 1397 6:29
تعداد بازدید : 651

معرفی فناوری سامانه های ذخیره سازی داده در الکامپ

مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف و رییس هیات مدیره شرکت پرسا گفت: در الکامپ امسال، سامانه های ذخیره سازی تولید داخل را به عنوان یکی از فناوری های کلیدی حوزه ICT معرفی کردیم.

فناورن - حسین اسدی مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف و معاون پژوهشی و قائم مقام پژوهشکده فناوری اطلاعات و ارتباطات این دانشگاه افزود: یکی از زیرمجموعه های پژوهشکده ICT دانشگاه شریف، شرکت پردازش و ذخیره سازی داده (پرسا) است که موفق به دستیابی به فناوری پیشرفته و تولید سامانه های ذخیره سازی در کشور شده است.
رییس هیات مدیره شرکت پرسا با بیان این که تولید سامانه های ذخیره سازی را می توان به عنوان یکی از دستاوردهای کلیدی دانشگاه شریف در حوزه ICT دانست گفت: با گسترش تولید داخلی این سامانه ها، می توان انتظار اشتغال زایی بسیار خوبی در کشور داشت.
اسدی با بیان این که سامانه های ذخیره سازی پرسا امتحان خود را پس داده اند گفت: تاکنون بیش از ۱۸۰ دستگاه در ۱۵ دیتاسنتر بزرگ کشور نصب و راه اندازی شده است و با استفاده از این زیرساخت، سرویس هایی مانند دولت همراه ، و بسیاری از خدمات IaaS و PaaS معاونت ابری سازمان فناوری اطلاعات به متقاضیان ارایه می شود. همچنین این سامانه ها در نهادهایی چون شهرداری تهران، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و دانشگاه صنعتی شریف نیز در حال سرویس دادن است.
مدیر مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه صنعتی شریف با بیان این که در یک سال گذشته تعداد سامانه های فعال ذخیره سازی پرسا از ۱۰ به ۱۸۰ دستگاه رسیده است گفت: در این مدت حتی یک مورد Down Time یا Data Loss نداشته ایم و این موضوع نشان دهنده اطمینان پذیری بالای این دستگاه ها است.
رییس هیات مدیره شرکت پرسا با بیان این که این شرکت با ۱۴ نفر کار خود را آغاز کرد گفت: اکنون ۸۰ نفر به صورت مستقیم و ۸۰ نفر به صورت قراردادی و مشاوره ای با این مجموعه همکاری می کنند و امیدواریم ظرف یک سال آینده تعداد همکاران خود را به ۵۰۰ نفر برسانیم.
وی تاکید کرد: هدف گذاری پرسا این است که ظرف ۵ سال آینده برند HPDS جزو یکی از برندهای مطرح دنیا در حوزه سامانه های ذخیره سازی باشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :