آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242268
تاریخ انتشار : 9 مرداد 1397 2:25
تعداد بازدید : 7280

«اسمم کو؟» به دنیای کودکان شما رنگ خلاقیت و رشد می بخشد

هیچ دنیایی شگفت انگیزتر از دنیای تخیلات کودکان نیست. این تخیلات حد و حدود ندارند، مرز نمی شناسند و تاثیر به سزایی در رشد شخصیت و خلاقیت کودکان دارند. در مسیر کمک به رشد شخصیت و خلاقیت کودکان، ابزارهای بسیاری به کار گرفته می شوند که کتاب «اسمم کو» یکی از بهترین ابزارهاست.

کتاب اختصاصی “اسمم کو؟” همزمان روی رشد تخیلات و اعتماد به نفس کودکان تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان داده زمانی که برای کودکان داستان هایی تعریف می کنیم که قهرمان داستان خودشان هستند در واقع اعتماد به نفس آنها را تقویت کرده ایم و این پیام را به آنها می رسانیم که آنها می توانند بر مشکلات غلبه کنند. در واقع کتاب “اسمم کو؟” به کودک شما نشان می دهد که شگفت انگیزترین داستانی که تا به حال خوانده است درباره خود اوست!
به گفته خالق این محصول، این وظیفه همه ماست که به کودکان سرزمین مان این باور را بدهیم که دنیای خیال و تفکرات آنها ارزشمند است و هر رویایی که آنها در سر دارند روزی می تواند به حقیقت بپیوندد. 
به بهانه حضور پررنگ «اسمم کو؟» در نمایشگاه الکامپ بیست و چهارم و استقبال از آن، گفت وگویی با شبنم طاهرنیا، خالق این اثر داشتیم که در ادامه می خوانید.


 به عنوان نخستین سوال، «اسمم کو» را معرفی کنید.
«اسمم کو؟» کتاب داستانی اختصاصی است که برای هر کودک برحسب خصوصیات ظاهری و نامش به صورت اختصاصی تهیه و چاپ می شود و قهرمان قصه آن کودک شماست. این کتاب شگفت انگیز با تصاویر و شعرهای کودکانه شما را وارد دنیایی اسرارآمیز می کند و کودک شما با کمک کردن به موجودات واقعی یا تخیلی داستان در نهایت اسمش را پیدا می کند.
سفارش این کتاب به صورت آنلاین و از طریق وبسایت “اسمم کو؟” www.esmamkoo.com صورت می گیرد و به آدرس دلخواه شما رایگان ارسال می شود.
شما حتی می توانید پیغام خصوصی خودتان را نیز در صفحه ای از این کتاب برای کوچولوی دوست داشتنی تان بنویسید و با امکان بسته بندی ویژه این هدیه را بیش از پیش جذاب کنید.

 ایده طراحی و تولید چنین محصولی از کجا آمده است؟
من یک مادر ایرانی خارج از وطن هستم؛ مانند بسیاری از مادران ایرانی که خارج از ایران دغدغه پرورش کودکان شان و آموختن زبان فارسی به آنها را دارند به دنبال کتابی بودم که در عین حال که خاص و متمایز است بتواند فرزندم را با حروف الفبای فارسی آشنا کند. اینگونه بود که به ایده کتاب اختصاصی برخوردم. من به دنبال کتابی برای علاقه مند کردن فرزندم به الفبا بودم ولی به ایده ای بسیار شگفت انگیزتر رسیدم! 
کودک با این کتاب می تواند به جنگل اسرارآمیز الفبا قدم بگذارد به حیوانات و موجودات واقعی یا تخیلی داستان کمک کند و پاداش نیکی خود را با به دست آوردن حروف الفبای اسمش پیدا کند! چه هدیه ای از این بهتر؟ باید دست به کار می شدم! از قدیم علاقه مند به خواندن شعر و ادبیات بودم ولی شاید این عشق مادری بود که به من این جرات را داد که نوشتن شعر برای کتاب کودک را امتحان کنم. بیش از صد شعر کودکانه برای هفتاد شخصیت داستان. پس از اتمام شعرها خانم سمیرا رضایی با نقاشی های زیبای خود به کلمات جان بخشید و آنها را به تصویر کشید. همکار قدیمی و دوست چندین ساله ام فرشته جمالی، کار حروفچینی شعرها را در کنار تصاویر برعهده گرفت و همراه و پشتیبان همیشگی ام، همسرم حسین جلالی تمام کارهای دیجیتال و وبسایت را به انجام رساند. من توانستم با کمک این عزیزان به رویای خود برسم؛ رویای جان بخشیدن به دنیای تخیلات کودکان سرزمینم.

  در مسیر تولید این محصول با چه چالش هایی مواجه شدید؟
به هر حال این کار هم مانند هر کار دیگری چالش ها و مشکلات خاص خود را داراست. افزایش قیمت ارز که این روزها شاهد روند صعودی آن هستیم روی هزینه های اولیه کتاب از جمله کاغذ، چاپ، هزینه های ارسال و غیره تاثیر مستقیم دارد. از سوی دیگر چون این کتاب برای هر کودک به صورت اختصاصی چاپ می شود امکان چاپ در تیراژ بالا و صرفه جویی در هزینه ها عملا امکانپذیر نیست.
چون ایده کتاب اختصاصی جدید است گاهی برخی از سفارش دهنده ها برای سفارش کتاب به صورت آنلاین دچار سردرگمی می شوند که البته سعی کرده ایم با ارائه توضیحات کافی و همچنین اضافه کردن امکان چت آنلاین در سایت این مشکل را به حداقل برسانیم.
علاوه بر اینها گاهی مشکلات دیگری نیز به وجود می آیند که از حیطه کاری ما خارج هستند مانند کندی اینترنت و یا از دسترس خارج شدن پایانه های پرداخت آنلاین.

 دلتان می خواهد به چه جایگاهی برسید؟
هیچ دنیایی شگفت انگیزتر از دنیای تخیلات کودکان نیست. این تخیلات حد و حدود ندارند، مرز نمی شناسند و تاثیر به سزایی در رشد شخصیت و خلاقیت کودکان دارند. کتاب اختصاصی “اسمم کو؟” همزمان روی رشد تخیلات و اعتماد به نفس کودکان تاثیر می گذارد. تحقیقات نشان داده زمانی که برای کودکان داستان هایی تعریف می کنیم که قهرمان داستان خودشان هستند در واقع اعتماد به نفس آنها را تقویت کرده ایم و این پیام را به آنها می رسانیم که آنها می توانند بر مشکلات غلبه کنند. کتاب “اسمم کو؟” به کودک شما نشان می دهد که شگفت انگیزترین داستانی که تا به حال خوانده است درباره خود اوست!
هدف ما این است که با تهیه این کتاب و کتاب های دیگری که در نظر داریم در آینده ارائه کنیم به کودکان سرزمین مان این باور را بدهیم که دنیای خیال و تفکرات آنها ارزشمند است و هر رویایی که آنها در سر دارند روزی می تواند به حقیقت بپیوندد.

 آیا رقیبی در این عرصه دارید؟ اگر بله، نقاط قوت شما در مقابل رقبای تان چیست؟
ایده کتاب اختصاصی در واقع از یک شرکت خارجی گرفته شده که به زبان های دیگری غیر از فارسی کتاب های گوناگونی را برای برای کودکان ارائه می کند. این شرکت با موفقیت های چشمگیری که در این زمینه داشته، توانسته کودکان بسیاری را در سرتاسر جهان به دنیای اسرار آمیز داستان های اختصاصی خودشان بکشاند.
زمانی که که ما کار روی این کتاب را شروع کردیم، هیچ رقیب ایرانی در این زمینه فعال نبود و از آنجا که زمان زیادی برای طراحی و سرودن اشعار برای بیش از ۷۰ کاراکتر این کتاب صرف شد شرکت ایرانی دیگری نیز به فکر تهیه کتاب اختصاصی کودک افتاد که البته فقط ایده اولیه این دو کتاب یکسان است و داستان ها کاملا با همدیگر متفاوت است.
از نقاط قوت مجموعه “اسمم کو؟” نسبت به کتاب مشابه آن می توان به داستان و گرافیک جذاب تر، استفاده از شعرهای کودکانه به جای نثر ساده، کیفیت چاپ و بسته بندی به مراتب بهتر کتاب “اسمم کو؟” اشاره کرد که توسط کسانی که هر دو کتاب را تهیه کرده اند، تایید شده است.

 برای آینده «اسمم کو» چه برنامه ای دارید؟
کتاب های اختصاصی دیگری در آینده نزدیک از طرف “اسمم کو؟” برای علاقه مندان ارائه خواهد شد که اجازه بدهید در مورد محتوا و خصوصیات ویژه آن توضیحی ندهم و فقط به این بسنده کنم که ایده هایی که برای کتاب های آتی داریم تقریبا هر سلیقه و هدفی را که از کتاب کودک دارید، پوشش خواهد داد!
منتظر خبرهای خوب و هیجان انگیز “اسمم کو؟” باشید.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :