آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242132
تاریخ انتشار : 5 مرداد 1397 21:30
تعداد بازدید : 931

خدمات انفورماتيک رمزارز ملي را ارایه کرد

«رمزارز ملی پایه ریال بر بستر زنجیره بلوک» با تلاش متخصصان شرکت خدمات انفورماتیک، توسعه یافته و آماده بهره برداری آزمایشی است.

روابط عمومي شرکت خدمات انفورماتيک- اين شرکت در راستای اهداف راهبردی خود و همگام با سیاست های کلان بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، از سالیان گذشته مطالعات گسترده ای را در این حوزه آغاز کرده و با تشکیل کارگروه های تخصصی و راه اندازی آزمایشگاه های فنی، علاوه بر رصد مداوم فناوری، گونه های مختلف رمزارز را تولید و کاربری های آن را در مقیاس آزمایشی مورد تحلیل و بررسی قرار داده است.
هدف از توسعه زیرساخت رمزارز ملی پایه ریال، امکان سنجی و ارزیابی قابلیت های این فناوری در تسهیل مبادلات اقتصادی، افزایش شفافیت و توسعه ی خدمات مالی و پرداخت در نظام بانکی کشور است.
این زیرساخت قابلیت آن را دارد که رمزارز ملی را به پشتوانه پول ملی کشور صادر کرده و در فاز اول در اختیار بانک های تجاری کشور قرار دهد تا از آن به عنوان توکن و ابزار پرداخت برای تبادلات، تسویه بین بانکی و توسعه خدمات خود بهره گیرند.
به اين ترتيب، بانک ها قادر خواهند بود با تعریف انواع قراردادهای هوشمند در این بستر، به توسعه و بهبود زیرساخت خدمات مالی و پرداخت خود، از جمله خدمات مبتنی برکیف پول و پرداخت ها ی خرد، اقدام کنند.
نسخه عملیاتی این زیرساخت پس از طی دوران آزمون و کسب بازخورد، در سه ماه آینده به صورت یک اکوسیستم باز در اختیار بانک ها، شرکت های حوزه فناوری و فعالان نظام پولی و بانکی قرار می گیرد.
شرکت خدمات انفورماتیک اعلام کرده که در این فاصله، بهره گیری از پیشنهادها و تجارب تمام فعالان و علاقه مندان این حوزه در غنابخشی و ارتقای سطح کیفی آن به هنگام عملیاتی شدن بسیار راهگشا و مغتنم خواهد بود. از این رو شرکت خدمات انفورماتیک از تمام فعالان دعوت کرده تا با بررسی و آزمون این زیرساخت در بهبود عملکرد و توسعه آن مشارکت کنند.
بر اساس این گزارش فناوری زنجیره بلوک و رمزارز، پدیده نسبتا نوظهوری است که از حدود یک دهه پیش در دنیا به عنوان بستر انتقال ارزش و ابزار جایگزین پول معرفی شده است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :