آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 242036
تاریخ انتشار : 2 مرداد 1397 10:42
تعداد بازدید : 448

آمادگی اپراتورها برای مقابله با بحران های احتمالی بررسی شد

جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات ستاد مدیریت بحران استان و شهر تهران برای بررسی آمادگی اپراتورها برای مقابله با بحران های احتمالی برگزار شد.

وزارت فاوا - مرتضی رضایی مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران با بیان اینکه در زمان وقوع بحران اولین نیاز افراد دسترسی به وسایل ارتباطی است گفت: با توجه به اهمیت موضوع ارتباطات هنگام وقوع بحران، جلسه کارگروه مدیریت بحران استان و شهر تهران برای بررسی میزان آمادگی اپراتور ها در زمان بحران برگزار شد.
 وی یکی از مهم ترین مشکلات هنگام وقوع زمین لرزه را قطع برق شهری و به طبع آن قطع شدن برق آنتن های اپراتورها دانست و افزود: برای پیشگیری از این موضوع باید برای تامین برق مورد نیاز BTS پیش بینی لازم را کرد، البته اکثر سایت ها دارای باتری هستند اما باید به طور مرتب رصد شوند  و امکانات مورد نیاز از جمله دیزل ژنراتور برای تامین برق مورد نیاز پیش بینی شود.
مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان تهران در ادامه به برگزاری مانور پایش باتری آنتن های BTS پرداخت و گفت: سازمان تنظیم مقررات منطقه شمال در 26 و 27 تیرماه امسال مانوری در حوزه آزمایش منابع تامین برق آنتن های BTS اپراتورها برگزار کرد که نتیجه آن ظرف چند روز آینده اعلام می شود.  
 وی درباره زمین لرزه ای که در آذرماه سال گذشته در تهران رخ داد گفت:  بعد از وقوع زمین لرزه مذکور به اپراتورها تکلیف شد تا خود را برای مواقع بحران به روز کنند البته امروز همه اپراتور ها گزارش های امیدوارکننده از به روز بودن خود ارایه کردند اما هنوز کافی نیست و در تلاش هستیم تا همه نیازهای حوزه ارتباطی را در مواقع بحران پاسخ دهیم.
حمید مختاری مدیر تنظیم مقررات منطقه شمال نیز در جلسه کارگروه ارتباطات و فناوری اطلاعات ستاد مدیریت بحران استان تهران با تاکید بر اینکه وظیفه اپراتورها آمادگی در هنگام بحران است افزود: مانورهای متعددی برای آمادگی در زمان بحران برگزار شده است و در جریان این مانورها تکالیف مدیران در حوزه های مختلف تعیین شده است.
مصطفی سنایی مشاور مدیر مخابرات منطقه تهران گفت: اجرای مانورهای متعدد، آموزش به کارکنان مخابرات، ایجاد کانکس سیار تلفن همگانی، راه اندازی کانکس سیار دیزل ژنراتور از جمله اقداماتی است که برای مدیریت بحران صورت گرفت.
وی با بیان اینکه تاکنون 90درصد ساختمان های مخابرات مورد نیاز در مواقع بحران مقاوم سازی و مرمت شده اند گفت: در تلاش هستیم تا پایان سال جاری ساختمان های باقی مانده را مقاوم سازی کنیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :