آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241834
تاریخ انتشار : 30 تیر 1397 10:6
تعداد بازدید : 285

هشدار پلیس تهران به استارت آپ های حوزه حمل و نقل

سردار حسین رحیمی رییس پلیس پایتخت گفت: ما نگاهمان به استارتاپ ها بسیار مثبت و حمایتی است اما هر اقدامی باید در چارچوب قانون و با نظارت های لازم انجام شود و این یک اصل مهم است. ما نگاهمان کنترلی، حمایتی، نظارتی و امنیتی است.

مهر - وی افزود: استارتاپ ها به ویژه در حوزه حمل و نقل با اقبال گسترده مردمی رو به رو شدند. اما اخیرا رسانه ملی درباره استارتاپی برنامه ای روی آنتن برد که یکی از استارتاپ ها برای جذب سریع تر نیرو، خارج از قوانین اقدام کرده و مدرکی را به عنوان ضمانت از فعالان دریافت نکرده است. این استارتاپ تنها به دریافت سفته اکتفا کرده و برای استخدام، هیچ مدرک شناسایی، و سوءپیشینه دریافت نمی کند.
در این فیلم فردی که برای استخدام به یکی از ون های بی شناسنامه کنار خیابان مراجعه کرده بود، از مسوولان استخدام شرایط عضویت در اپلیکیشن را جویا شده بود و دو کارمند این کسب و کار برای اینکه به هر قیمتی فرد را به استخدام شرکت در بیاورند عنوان کردند که شرکت از یک ماه پیش اعلام کرده برای استخدام نیاز به هیچ مدرک خاصی نیست و فقط فرد با امضای سفته ای که هیچ اعتبار قضایی ندارد، می تواند مشغول به کار شود.
این گونه اقدامات که در کوتاه مدت ممکن است باعث جذب نیرو شود، علاوه بر ایجاد بستر برای بی اخلاقی، زمین خوردن استارتاپ ها و بی اعتمادی مردم خواهد شد.
رییس پلیس پایتخت با بیان این موارد گفت: حرکت در چارچوب قانون یک اصل مهم است. ما بسیاری از صاحبان و متفکران این ایده ها را دعوت کردیم، بسیاری از آنها به پلیس اماکن عمومی آمدند و رعایت قوانین و ضوابط را پیگیری کردیم. قطعا حمایت ما از استارتاپ ها تا زمانی ادامه دارد که اقدامات بر مبنای قانون صورت گیرد.
این درحالی است که کسب و کارهای نو علیرغم عمر کوتاهی که دارند، از اقبال بسیار چشمگیری در میان مردم برخوردار شده اند و همین اعتماد و استقبال عمومی نظارت صد چندان نهادهای مرتبط را طلب می کند. در این شرایط ورود نهادهای نظارتی و قضایی و همچنین دستگاه های مرتبط در راستای فرمایش مقام معظم رهبری برای حمایت از استارتاپ های بومی مطالبه ای مردمی است تا بتوان از پتانسیل بالای اشتغالزایی این استارتاپ ها و درآمدزایی آنها بیشترین بهره را برد. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :