آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241724
تاریخ انتشار : 27 تیر 1397 2:35
تعداد بازدید : 564

واکنش سازمان پدافند غیرعامل به شفاف سازی وزارت فاوا

روابط عمومی سازمان پدافند غیرعامل کشور با صدور بیانیه ای نسبت به اظهارات وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات واکنش نشان داد اما توضیح نداد چرا اطلاعات اشتباهی در اختیار مردم قرار داده است.

فناوران - پس از آن که رییس سازمان پدافند غیر عامل آدرس سرورهای هات گرام و تلگرام طلایی را در اختیار خبرنگاران قرار داد، وزیر فاوا از خبرنگاران دعوت کرد از این محل بازدید کنند و مشخص شد هیچ سروری در آن محل قرار ندارد. پس از این اقدام سازمان پدافند غیرعامل در بیانیه ای به انتقاد از وزیر فاوا پرداخت: «درخواست عجولانه وزیر ارتباطات از جمعی از خبرنگاران برای بازدید از یک محل خاص در این وزارتخانه زیاده از حد تبلیغاتی است و بهتر بود ایشان به جای این اقدام جمعی از کارشناسان فنی، قضایی و امنیتی را برای حضور در محل مربوطه دعوت می کرد».
در ادامه این بیانیه آمده است: «بررسی های بیشتر نشان دهنده این است که ابعاد موضوع بسیار فراتر از چیزی است که در سخنرانی رییس سازمان پدافند غیرعامل کشور اشاره شده است و ثالثا اساسا در این موضوع تردیدی نیست که تداوم فعالیت نسخه های غیر رسمی تلگرام عامل اصلی صدمه دیدن تلاش های شبانه روزی تیم های جوان جهادی، متخصص داخلی است که در ماه های گذشته با انگیزه و اخلاص نسخه های کارآمدی از پیام رسان های داخلی را توسعه داده اند».
در این بیانیه هیچ توضیحی درباره ادعای نادرست رییس سازمان پدافند غیر عامل داده نشده است.
همچنین از وزیر فاوا خواسته است اجازه بازدید مقامات قضایی از این محل داده شود. این در حالی است که قاعدتا مقامات قضایی با حکم دادگاه به راحتی می توانند از هر مکانی بازدید کنند.
نکته عجیب دیگر این که قاعدتا سازمان پدافند غیر عامل بنا به وظایف ذاتی خود باید نقشه دیتاسنترهای دولتی را در اختیار داشته باشد و عجیب است که رییس این سازمان پیش از آن که نشانی سرور هات گرام را بدهد، مطمئن می شد اصلا در آن مکان سروری هست یا نه.
در نهایت این که ای کاش وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در ادامه پروسه شفاف سازی خود، یک بار به صراحت اعلام کند چه امکاناتی در اختیار تلگرام طلایی و هات گرام قرار داده و سرورهای این دو اپلیکیشن کجاست؟ و آیا اطلاعات مردم در این دو اپلیکیشن امن و محفوظ است؟


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :