آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241624
تاریخ انتشار : 25 تیر 1397 9:6
تعداد بازدید : 895

تا پایان سال انجام می‌شود

نصب ۱۸هزار دوربین روی لباس و عینک پلیس ها

رئیس پلیس پیشگیری ناجا با بیان نصب ۱۸ هزار دوربین روی لباس و عینک مأموران پلیس، از نوسازی ناوگان خودرویی این پلیس خبر داد.

ایسنا - سردار محمد شرفی گفت: واگذاری وظایف غیر ضروری کلانتری ها به بخش خصوصی و برون سپاری آن به دیگر نهادها از جمله اهدافی بود که در پلیس پیشگیری آن را دنبال کردیم و در همین راستا هفت مورد از وظایف به دفاتر پلیس+۱۰ واگذار شد و حدود ۱۳ فعالیت دیگر هم که ضرورتی برای انجام آن در پلیس پیشگیری و کلانتری ها وجود نداشت به نهادهای دیگر واگذار شد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا افزود: به عنوان مثال در حال حاضر طرحی در تهران اجرا شده که دیگر برای مفقود شدن گذرنامه، گواهینامه و ... نیازی به مراجعه به کلانتری و دریافت نامه از کلانتری وجود ندارد بلکه می توانند به همان دستگاه مورد نظر مانند سازمان ثبت احوال مراجعه کرده و درخواست خود را ثبت کنند و آنجا از طریق سامانه استعلام های لازم انجام خواهد شد.
رئیس پلیس پیشگیری ناجا درباره نصب دوربین روی لباس ماموران پلیس نیز گفت: همانطور که گفتم ۵۰۰۰ دوربین در سراسر کشور و به ویژه در مراکز استان های تهران خراسان رضوی و اصفهان روی لباس ماموران پلیس نصب شده است.
وی با بیان اینکه هدفگذاری ما نصب ۱۸ هزار دوربین تا پایان امسال است، اظهار کرد: برخی از این دوربین ها نیز با توجه به اینکه به شکل آزمایشی روی لباس ها نصب شده بود مورد آسیب شناسی قرار گرفته و مشکلات آنها استخراج شد. در همین راستا نیز نسبت به نصب دوربین بر روی عینک یا لباس ماموران اقدام خواهد شد تا مشکلی در کیفیت آن وجود نداشته باشد.
شرفی با بیان اینکه این دوربین ها در شیوه ماموریت پرسنل و رفتارشان و همچنین اثبات جرایم برخی از مجرمان به پلیس و محاکم قضایی کمک می کند خاطرنشان کرد: به هیچ عنوان در طول دو ساعت گشت هر تیم، این دوربین ها نباید خاموش شود و ما به هیچ وجه خاموشی دوربین را نمی پذیریم. تنها به مدت یک دقیقه ممکن است این دوربین ها خاموش شود آن هم به دلیل اینکه احتمال خاموش شدن دوربین به دلیل اتمام باطری وجود دارد و ماموران موظفند که ظرف یک دقیقه باطری یدک را جایگزین کنند.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :