آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241563
تاریخ انتشار : 24 تیر 1397 0:38
تعداد بازدید : 535

برگزاری رزمایش سایبری به دلیل امکان تحریم سایبری ایران

رییس سازمان پدافند غیر عامل گفت: باید با فوریت برای مقابله با تهدیدات آماده شویم.حوزه های بانک، انرژی، ارتباطات و حمل و نقل در اولویت هستند و باید براساس طرح های پیش بینی شده اقدام شود.

تسنیم - غلام رضا جلالی مصون سازی زیرساخت های سایبری را امر مهم و حیاتی دانست و گفت: یکی دیگر از اقدامات با اهمیت برگزاری رزمایش های سایبری است تا بدانیم اگر تحت تاثیر تهدیدات سایبری قرار گرفتیم کجا می توانیم تداوم کارکرد ساختارمان را دنبال کنیم.
جلالی ادامه داد: آمریکایی ها مدتی است که روی تحریم سایبری کار می کنند و با وجود میزان وابستگی که ما به فضای سایبری داریم، باید بدانیم به چه حوزه هایی آسیب وارد می شود.
وی تاکید کرد: احتمال اینکه ایران تحریم سایبری شود وجود دارد اما در این تحریم، فرصت و تهدید با هم است. آمریکایی ها به دلیل اینکه می خواهند از طریق سایبری روی کشو اثر بگذارند، نمی توانند ما را تحریم بلند مدت کنند یا اینکه حوزه هایی را تحریم کنند که به ما آسیب برساند ولی کارکردهای تحریم برای آنها حفظ شود. دستگاه ها باید برای مقابله با این تهدید آماده باشند.
سردار جلالی گفت: در تابستان تلاش می کنیم چندین رزمایش سایبری برگزار کنیم تا متوجه شویم چه مشکلاتی در این حوزه داریم. یکی از این رزمایش ها در حوزه میزان وابستگی به تجهیزات خارجی است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :