آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241413
تاریخ انتشار : 19 تیر 1397 11:47
تعداد بازدید : 509

جیک جیک

جیک جیک


#استارتاپ #اینوتکس
ریتوعیتر: نمایشگاه اینوتکس یک رویداد منحصر درحوزه فناوری و نوآوری در منطقه بوده که هر ساله با حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مرکز همکاری های فناوری و نوآوری ریاست جمهوری برگزار می گردد. اجرای نمایشگاه رو به شرکتی به نام "اثنا" سپردن. سری به سایتشون زدیم کلا یه صفحه اسکرول هستن!! بدون هیچ رزومه و چیزخاصی. نگاهی به صفحه ی لینکدین مدیرعامل شرکت اثنا انداختم که خب سابقه خاص و اسکیل خاصی ندیدم. برای حضور شرکت ها و استارتاپ ها مبالغ مختلفی ازشون گرفته شده. استارتاپ کوچک مبلغ ۲۵۰هزارتومن بابت شرکت در نمایشگاه پرداخت کرده و این وضعیت سیستم سرماییشه! خودشون پنکه آوردن... وضعیت جوریه که من به عنوان منتور، بازدید کننده و به اسم شخص دیگه ای اومدم داخل. نمایشگاه اینوتکس هم تموم می شه اما واقعا در حد یه نمایشگاه بین المللی نبود و در حد یه نمایشگاه ملی بود. اما بیاییم واسه دفعات بعد کار رو به کاردان بسپاریم و ذره ای هم به فکر بقیه باشیم. محمود اروج زاده: در رسانه های رسمی، جمعی محدود مدام در حال سخنرانی و آموزش و اجرا در همه زمینه ها هستند، و پای ثابت اظهار فضل های تکراری. در عرصه استارتاپ گویا دچار همین آفت شده ایم: سلسله همایش و پاورپوینت و شوآف، که محصول عطش دیده شدن است. حوزه استارتاپ اگر بالغ شود می توان به آن امید بست.
Mehdi: به عنوان کسیکه که مسئولیت یک استارتاپ رو به عهده داره، تجربه جذب سرمایه گذار رو داره، از سال ۸۹ تو صنعت تجارت الکترونیکی ایران تجربه داره، دو بار هم شکست خورده بهتون میگم از این نمایشگاههای مسخره، آدم های تکراری بیسواد، منتورهای قلابی و شوآف های مضحک دوری کنید. 
علیرضا مبین: از بدو ورود با بي نظمی های متعدد مواجه شدم، کلی پیاده روی اجباری، راهنماها هیچ یک از سوالاتم را نمی دانستند. داخل پنل صدای شدید فَن، یک بلندگوی سالن داخل سالن ارائه، وسط ارائه هر از گاهی صدای بلندگو “امتحان می کنیم،۱،۲،۳...”
Mehrshad: تو اینوتکس همه منتورن کی مشاوره می گیره پس؟!
Negar Arab: امروز رفتم اینوتکس، تبلیغات گسترده و اجرا بسیار ضعیف. مثل بسیاری دیگر از کارهای دولتی و فرمایشی. فضای استارتاپ ها بسیار کم و تنگ، گرم و بدون تهویه ی مطبوع، جانمایی هم که افتضاح، از آن طرف سالن نهادها و سازمان های دولتی خنک، بزرگ و خلوت!


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :