آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241355
تاریخ انتشار : 17 تیر 1397 11:28
تعداد بازدید : 630

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات:

استارت آپ ها تا 80 هزار یورو ارز دولتی می گیرند

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: بین ۴۲ تا ۴۵ میلیون کاربر شبکه های اجتماعی در ایران وجود دارد و کاربران پیام رسان های داخلی از 1/5 میلیون به 7/5 میلیون نفر افزایش یافته اند.


فناوران- محمد جواد آذری جهرمی درباره دستور رییس جمهور در زمینه اعلام دریافت کنندگان ارز ۴۲۰۰ تومانی  تاکید کرد: تمام اعضای کابینه برای اجرای دستور رییس جمهور تلاش می کنند اما شاید ملاحظاتی در حوزه اجرایی وجود داشته باشد که تصمیم گیری را برای مدیران کمی سخت می کند.
وزیر ارتباطات در زمینه فعالیت پیام رسان های داخلی گفت: کاربران پیام رسان های داخلی از 1/5 میلیون به 7/5 میلیون نفر افزایش داشته اند که رشد خیلی خوبی را نشان می دهد.
وی با بیان این که در ایران بین ۴۲ تا ۴۵ میلیون کاربر شبکه های اجتماعی در ایران وجود دارد، افزود: نباید پیام رسان های داخلی را با نمونه های مطرح آنها در دنیا مقایسه کرد. پیام رسان های داخلی با استفاده از خلاقیت و بهره گیری از فناوری بهتر در یک فضای رقابتی می توانند خدمات خود را توسعه دهند.

 واگذاری 2 میلیون پورت فیبر نوری تا پایان سال
وزیر ارتباطات با بیان مشکلات ارایه اینترنت پرسرعت خانگی با سیم مسی گفت: نیاز مردم در این زمینه تغییر کرده است و با تغییراتی در برنامه تا پایان سال جاری ۲ میلیون پورت فیبرنوری واگذار کنیم که تاکنون واگذاری ۴۰۰ هزار پورت آن انجام شده است. 
آذری در بخش دیگری از سخنان خود به آماده سازی زیرساخت شبکه ملی اطلاعات پرداخت و گفت: با راه اندازی شبکه ملی اطلاعات ترافیک داخلی در اینترنت به ۵۰ درصد می رسد و  خدمات ویدیویی نیز تا ۱۴ برابر رشد داشته است.

 آمار و ارقام دولت الکترونیکی
جهرمی با تاکید به اینکه با استفاده از دولت الکترونیکی تا پایان برنامه ششم توسعه باید مراجعه مردم به دستگاه ها 12/5 درصد کاهش داشته باشد، افزود: زیر ساخت های دولت الکترونیکی تکمیل و اپلیکیشن های آن آماده شده است.
وزیر ارتباطات با بیان اینکه دولت الکترونیکی دو موضوع فنی و فرآیندی دارد گفت: در این حوزه باید فرآیند انجام کارها تغییر کند و دستگاه ها از حالت مستقل خارج شده و از طریق دولت الکترونیکی به هم متصل شوند تا اهداف دولت الکترونیکی محقق شود.
وی از انجام ۴ پروژه در حوزه دولت الکترونیکی در سال ۹۷ خبر داد و افزود: ثبت گوشی های تلفن همراه یکی از این پروژه ها بود که به اجرا رسید و الان در مرحله نگهداری و راهبری است و پروژه سیماک که بخشی از آن در آینده ای نزدیک در این استان به بهره برداری خواهد رسید دومین پروژه در حوزه دولت الکترونیکی است.
آذری گفت: الکترونیکی کردن خدمات سلامت یکی دیگر از این برنامه ها است و تامین اجتماعی در این زمینه اقدامات خوبی در این حوزه داشته است که با همکاری وزارت بهداشت و نیروهای مسلح تکمیل می شود.

 تخصیص 80 هزار یورو ارز به استارت آپ ها
وزیر ارتباطات همچنین در جمع فعالان ICT و جوانان استان مازندران در پاسخ به سوالی درباره تخصیص ارز به استارت آپ ها گفت: با تایید سازمان فناوری اطلاعات تا سقف ۸۰ هزار یورو به استارت آپ ها پرداخت می شود.
آذری جهرمی در این جلسه گفت: به نظر می رسد اشکالاتی در زنجیره کسب و کارهای نوپا در مازندران وجود دارد که باعث شده زیست بوم خوبی در این زمینه شکل نگیرد.
وی ادامه داد: زیرساخت های فناوری اطلاعات مناسبی در این استان داریم و تا پایان سال ۹۷ کیفیت زیرساخت ها بهتر هم می شود و با تشکیل زیست بوم کسب و کارهای نوپا، مشکلات این کسب و کارها به حداقل می رسد.
وزیر ارتباطات گفت: برای رفع مشکلات مربوط به بیمه و مالیات و برخی دیگر از مسائل کسب و کارهای نوپا طرح نوآفرین از طرف وزارت ارتباطات تهیه شده که در دولت مراحل تصویب خود را طی می کند.
وزیر فاوا تاکید کرد: آینده  اقتصاد در دنیا بر اساس خدمات قرار گرفته است و خدمات نیز برپایه فناوری اطلاعات است و فناوری اطلاعات نیز وابسته به زمان و مکان نیست و امیدوارم استارت آپ ها در این استان با تشکیل زیست بوم و امکان رشد، بتوانند بخشی از اقتصاد این حوزه در ایران و دنیا را به دست آورند.                  

 تدوین برنامه برای زیست بوم کودکان در اینترنت
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات همچنین در مراسم افتتاح پروژه های شرکت زیرساخت در مازندران، با بیان اهمیت کار فرهنگی برای کودکان در فضای مجازی، گفت: برای زیست بوم کودکان در اینترنت برنامه ای تدوین شده که نتیجه این اقدامات سال های آینده مشخص می شود.
آذری گفت: به دلیل گردشگرپذیر بودن مازندران، طراحی طرح های توسعه در چنین استانی باید چند برابر ظرفیت موجود باشد.
وی با بیان توسعه شرکت ارتباطات زیرساخت و شرکت مخابرات در این استان، افزود: توسعه شبکه ها با هم به عنوان ذخیره محسوب می شود و موازی کاری نیست چرا که اگر زمانی یک شبکه ارتباطی قطع شود کل یک شهر فلج نخواهد شد و شبکه موازی جای آن را خواهد گرفت.
وزیر فاوا با بیان این که ۵۰ میلیارد تومان تجهیزات مخابراتی به استان وارد شده است، افزود: برای نصب و استفاده از این تجهیزات نیارمند همکاری شهرداری های استان مازندران هستیم تا کیفیت  ارتباطات در سطح استان افزایش داشته باشد.
آذری ۶۰ درصد روستاهای استان مازندران را مجهز به خدمات پهن باند عنوان کرد و گفت: البته در شهرهای جنوبی مازندران مشکلاتی برای توسعه پهن باند داریم که باید برای رفع آنها تلاش شود.
وزیر ارتباطات، تدوین برنامه ای برای زیست بوم کودکان در اینترنت را یکی از اقدامات مهم وزارتخانه بیان کرد و گفت: با اقداماتی که در حوزه تولید محتوا انجام می شود در آینده نزدیک به جای تاثیر فضای مجازی، ما باید بتوانیم در این فضا تاثیر گذار باشیم.
در این سفر همچنین مرکز اگریگیتوری (تجمیع کننده محتوای دیجیتال) و ایجاد شبکه اختصاصی بحران (بالن ارتباطی) با حضور وزیر ارتباطات افتتاح شد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :