آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241215
تاریخ انتشار : 13 تیر 1397 10:3
تعداد بازدید : 806

اعطای 105 میلیارد تومان تسهیلات وزارت فاوا به 365 متقاضی

دبیر کارگروه وام وجوه اداره شده وزارت ارتباطات درباره ارایه تسهیلات به کسب و کارهای نوپا گفت: در مجموع تاکنون 105 میلیارد تومان وام به کسب و کارهای نوپا پرداخت شده است که از این تعداد 225 پرونده در تهران و 140 پرونده به استان ها مربوط می شود. ​ ​

فناوران- حسن صمیمی افزود: برای اعطای تسهیلات به کسب و کارهای نوپا محورهایی مشخص شده که به نوعی جهت گیری وزارت ارتباطات است و شامل سخت افزار، نرم افزار، محتوا و امنیت می شود.
وی با بیان بازنگری در محورهای اعطای تسهیلات که از ابتدای امسال نیز آغاز شده است گفت: برای بازنگری در محورها بر سند الزام شبکه ملی اطلاعات و توسعه خدمات و کاربردها در شبکه ملی اطلاعات و سایر اسناد بالادستی مانند برنامه ششم توسعه، سند اولویت های توسعه فضای مجازی مصوب شورای عالی فضای مجازی تاکید شده  البته  مواردی نیز در پیوست حکم وزیر ارتباطات توسط رییس جمهور  ذکر شده است.
دبیر کارگروه وام  وجوه اداره شده با بیان تدوین برنامه جدید برای محورها افزود: این برنامه شامل 6 محور است که مشمول حمایت از توسعه نرم افزار خدمات کاربردی و تامین محصولات تکمیلی در حوزه بیگ دیتا، حمایت از توسعه خدمات و زیر ساخت های رایانش ابری، حمایت از اینترنت چیزها، حمایت از محصولات راهبردی و زیرساختی آزمایشگاهی و  توسعه محتوا و ارایه خدمات و امنیت در دو بخش خدمات و محصولات می شود.
وی در خصوص برنامه ریزی برای تسریع در امور نیز گفت: تشکیل کارگروه وجوه اداره شده در همه استان ها یکی دیگر از اقدامات در راستای تسریع در امور است به طوری که در گذشته درخواست هایی که به این کارگروه ارایه می شد باید در تهران مورد بررسی قرار می گرفت که این موضوع در انجام کارها تاخیر ایجاد می کرد بنابراین با تشکیل این کارگروه رسیدگی به کارها در استان ها تسریع شد.
دبیر کارگروه وام وجوه اداره شده درباره نحوه دریافت وام شرکت های دانش بنیان و کسب و کارهای نوپا گفت: از سال 94 تا سال 97 افرادی که برای بررسی به بانک معرفی شده اند و  195 شرکت در مرحله دریافت وام هستند و در مجموع 105 میلیارد تومان وام پرداخت شده که شامل 225 پرونده در تهران و 140 پرونده برای استان هاست.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :