آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241169
تاریخ انتشار : 12 تیر 1397 10:4
تعداد بازدید : 770

راه اندازی «میز خدمت الکترونیکی» سازمان غذا و دارو

سخنگوی سازمان غذا و دارو با بیان اینکه میز خدمت الکترونیکی روند فرایندها را تسهیل خواهد کرد گفت: اگر تخلفی در این مسیر انجام کار وجود داشته باشد از طریق مکانیسم داخلی به آن رسیدگی خواهد شد.

فارس - کیانوش جهانپور گفت: در گذشته بسیاری از سازمان های دولتی روال انجام کارشان به این صورت بود که افراد با مراجعه حضوری و مکاتبه و ثبت شدن درخواست شان در دبیرخانه سازمان مربوطه همچنین طی شدن یک روند طولانی اداری و صرف وقت و هزینه کار خود را انجام می دادند.
وی افزود: این روند اداری معمولا باعث بروز برخی مشکلات حاشیه ای در کار می شد که از زمانی که بحث تکریم ارباب رجوع آغاز شد و پس از آن رئیس جمهور موضوع حقوق شهروندی را مطرح و ابلاغ کرد در نهایت سال گذشته ابلاغیه ای مبنی بر راه اندازی میز خدمت در سازمان ها ارسال شد.
سخنگوی سازمان غذا و دارو ادامه داد: برخی از ادارات در درجه اول اقدام به راه اندازی میز خدمت فیزیکی کردند که ترجیحا این میز در طبقات همکف و ورودی ساختمان ها قرار دارد که مراجعه کننده مدارک لازم را به کارشناسان ارائه می دهد و پیگیری امور توسط این افراد انجام می شود که با این خدمت نیازی به حضور افراد در سازمان ها نیست.
جهانپور افزود: موضوع میز خدمت الکترونیکی نیز مطرح شده است که بر اساس آن افراد اسناد و درخواست خود را در سامانه سازمان ها بارگذاری می کنند و پیگیری امور توسط نهاد مربوطه صورت می گیرد که این امر میزان تماس مراجعه کننده با مدیران و کارشناسان را به حداقل می رساند.
وی گفت: میز خدمت فیزیکی سازمان غذا و دارو از ابتدای تیر ماه راه اندازی شد و در هفته جاری میز خدمت الکترونیکی این سازمان نیز راه اندازی می شود که امیدواریم بتوانیم آن را توسعه دهیم تا قسمت اعظم کار ارباب رجوع به صورت الکترونیکی انجام شود.
سخنگوی سازمان غذا و دارو گفت: با میز خدمت الکترونیکی روند فرایندها تسهیل خواهد شد و انجام امور با حداقل زمان صورت خواهد گرفت و اگر تخلفی در این مسیر وجود داشته باشد از طریق مکانیسم داخلی سازمان به آن رسیدگی خواهد شد.
جهانپور با بیان اینکه استفاده از میز خدمت الکترونیکی باعث سلامت اداری و برخورد با فساد سازمانی می شود، گفت: آیکون این خدمت در هفته جاری در سایت سازمان راه اندازی می شود و به تدریج این سازمان توسعه خواهد یافت به طوری که امیدواریم با پیشرفت آن دیگر نیازی به حضور افراد و شرکت ها برای ثبت درخواست شان نباشد.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :