آخرین اخبار
facebook Telegram RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی
کد خبر : 241163
تاریخ انتشار : 12 تیر 1397 9:50
تعداد بازدید : 954

مدرسه ایلان ماسک برای کارآفرینان خردسال

ایلان ماسک، میلیاردر مشهور و بنیانگذار شرکت تسلا، شانس خود را در حوزه های خودرو، راکت ها، تونل زنی و حتی امیدها برای مسکونی سازی مریخ آزموده است، ولی یکی از جدیدترین ماجراجویی های سری وی در پردیس SpaceX پنهان مانده است.

ایتنا- این میلیاردر بحث برانگیز، مدرسه ای به نام Ad Astra را بنیان نهاده است که محل آن در دفاتر شرکت راکتیش در هاوتورن کالیفرنیا است. Ad Astra یکی از شخصی ترین ماجراجویی های ماسک است.
 پس از خارج کردن فرزندانش از مدرسه در سال 2014، ماسک Ad Astra را به عنوان یک پروژه مدرسه ای وقف نسل آینده نوابغ خردسال تاسیس نمود. این پروژه متفاوت با مدارس دیگر آمریکا است. 
برنامه درسی باز آن بر پروژه هایی متمرکز است که این کارآفرین بیشترین علاقه را به آنها دارد، از هوش مصنوعی و اخلاق ماشینی تا کلاس های رباتیک و کدینگ. همچنین در حرکتی که ممکن است بسیاری از والدین را نگران کند، در این مدرسه جایی برای زبان و ورزش وجود ندارد. ماسک این مدرسه تجربی را در سال 2015 به منظور «فراتر رفتن از معیارهای سنتی مدارس درباره تمام موضوعات مرتبط از طریق تجربیات یادگیری منحصر به فرد مبتنی بر پروژه» تاسیس کرد.  Ad Astra که عبارتی لاتین به معنای «به سوی ستاره ها» است عمدتا یک ماجراجویی شخصی ماسک به شمار می رود. 
در این مدرسه به کودکان هفت تا 14 ساله آموزش داده می شود و فرزندان خود ماسک نیز در آن تحصیل می کنند. 
دانش آموزان آن اکنون به 40 نفر رسیده که از داوطلبان بااستعداد و فرزندان کارکنان SpaceX تشکیل یافته است.
 بر اساس اسناد منتشر شده در وب سایت  Ars Technica، بودجه این مدرسه در حال حاضر به طور کامل توسط ماسک تامین می شود. در این مدرسه علوم، ریاضیات، مهندسی و اخلاق آموزش داده می شود. 
همچنین در این سند آمده است که این مدرسه «افرادی قابل توجه پرورش خواهد داد که حسی قوی از عدالت دارند.» ظرفیت سرویس دهی این مدرسه حداکثر 50 نفر است.


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :